Tyle kalorii możesz spalić, skacząc na skakance. Wystarczy 10 minut dziennie
Skakanie na skakance to aktywność, która zazwyczaj kojarzy nam się z dzieciństwem lub ewentualnie z treningami pięściarzy. Okazuje się jednak, że warto po nią sięgać również jako dorosła osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ćwiczeniami. Taki trening pozwoli nam spalić sporo kalorii w zaledwie kilka minut. Sprawdź, dlaczego warto skakać na skakance i jak to robić, aby osiągnąć pożądane rezultaty.
Treningi na skakance mogą mieć różną intensywność. Tylko od nas zależy, jaki sposób ćwiczenia wybierzemy. Niezależnie jednak od tego, którą metodę będziemy preferowali, warto sięgać po skakankę, która nie tylko spala sporo kalorii w trakcie krótkiego treningu, ale i przynosi wiele dobrego dla naszego ciała.
Jeżeli chcemy, aby nasz trening przynosił nam korzyści i żebyśmy po nim widzieli pożądane efekty, to musimy wykonywać go poprawnie. Wobec tego podczas skakania na skakance warto zadbać przede wszystkim o odpowiednią postawę i o sposób, w jaki wykonujemy to ćwiczenie.
Oto kilka zasad, dzięki którym skakanie na skakance będzie miało sens:
- Do obracania skakanki używamy nadgarstków, a nie całego ramienia.
- Skoki wykonujemy ze śródstopia, a nie z pięt,
- Podczas lądowania, nasze kolana powinny być lekko ugięte.
- Plecy muszą być proste, ale nie sztywne.
- Należy lądować lekko, używając do tego mięśni tułowia oraz nóg.
Wiele osób zastanawia się, ile podczas takiego treningu można spalić kalorii. Według badań American Heart Association skakanie na skakance przez godzinę pozwala spalić 750 kcal w przypadku osoby ważącej 68 kg i nawet 1000 kcal w przypadku osoby ważącej 90 kg.
Jednak warto w tym momencie podkreślić, że godzina skakania na skakance jest sporym wyzwaniem, więc lepiej zacząć od krótszych, minutowych treningów. Wobec tego - ważąc np. 68 kg, w ciągu 10 minut spalimy około 125 kcal. Natomiast w przypadku osoby, która waży 90 kg, taki krótki trening pozwoli spalić nawet około 166 kcal.
Czytaj również: Masz nieestetyczne fałdki pod pachami i na plecach? Te ćwiczenia w mig się z nimi rozprawią
Spalanie kalorii to nie jedyne korzyści, jakie przynosi skakanie na skakance. W zależności oczywiście od intensywności i modyfikacji ćwiczeń mogą one zrobić wiele dobrego dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego.
Oto najważniejsze zalety treningu na skakance:
- wzmocnienie mięśni,
- poprawa ogólnej kondycji,
- usprawnienie pracy serca i układu krążenia,
- poprawa koordynacji oraz równowagi,
- zwiększenie wydolności oddechowej oraz pojemności płuc,
- pobudzenie metabolizmu,
- poprawa samopoczucia,
- zwiększenie elastyczności więzadeł oraz stawów, szczególnie w obrębie stawów skokowych i kolan.
Zobacz też:
Dobry kierowca nie zapomina zimą o tym przycisku. Dzięki temu unika sporych wydatków
Co kupić dziadkom na mikołajki? Najlepsze prezenty dla seniorów
Wrzuć do porannej kawy. Nie zmarzniesz w chłodny dzień, a do tego schudniesz