Reklama
Reklama

Zapomnij o szarych skarpetkach. Wsyp 2 łyżki do pralki, a znów będą śnieżnobiałe

Skarpetki często wraz z upływem czasu tracą swój śnieżnobiały kolor i nie wyglądają już tak dobrze jak zaraz po zakupie. Wobec tego warto wiedzieć, jak je prać, aby zachować ich odcień. Wystarczy, że do pralki wsypiemy 2 łyżeczki bardzo popularnego produktu, który jest niezwykle skuteczny i pomoże nam odzyskać biel naszych skarpetek. Sprawdź, czego używać podczas prania.

Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym możemy ułatwić sobie pranie i wzmocnić jego efekt. Jednym z nich jest zastosowanie popularnej przyprawy, wykorzystywanej w każdym domu, dzięki której nasze skarpetki nie będą już zszarzałe, a zyskają śnieżnobiałą barwę. Przedstawiamy prostą i tanią metodą na udane pranie.

Jak prawidłowo prać skarpetki?

Pierwszą najważniejszą zasadą podczas prania skarpetek jest to, aby tak samo jak ubrania, sortować je kolorami. Dzielimy je standardowo na białe, kolorowe i opcjonalnie czarne. Dodatkowo nie zapominajmy, aby przed wrzuceniem ich do bębna pralki, przewrócić skarpetki na lewą stronę. Dzięki temu wzór zachowa się na dłużej, a materiał nie będzie się mechacić.

Bardzo istotna jest również prawidłowa temperatura. Pamiętajmy, by skarpetek nie prać w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Wynika to z tego, że bawełna w wyższych temperaturach jest podatna na kurczenie się.

Czytaj również: Gołębie nie znoszą tego zapachu. Rozsyp na parapecie, a będą go omijać z daleka

Co dodawać do prania, aby było śnieżnobiałe? To także świetny odplamiacz

Sól już od czasów starożytnych pojawiała się w księgach i ceniono ją za jej właściwości czyszczące oraz konserwujące. Jej działanie doceniały również nasze babcie, które nie tylko dodawały ją do potraw, ale i stosowały do prania, ponieważ sól jest jednym z najlepszych domowych odplamiaczy.

Dodanie tej przyprawy do prania pozwoli nie tylko zmiękczyć tkaniny, ale i pomoże w usunięciu nawet najtrudniejszych plam, takich jak te z wina, kawy czy herbaty. W tym przypadku wystarczy rozsypać sól bezpośrednio na plamę i wetrzeć ją w tkaninę za pomocą wilgotnej gąbki. Następnie czekamy 15 minut i pierzemy ubranie w rękach, a po plamie nie będzie śladu.

Mało kto wie, że sól także świetnie wybiela tkaniny. Musimy tylko wsypać 2 łyżeczki soli do przegródki na proszek. Dzięki temu zszarzałe skarpetki staną się śnieżnobiałe. W dodatku przyprawa nie tylko wybiela, ale i pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Warto więc regularnie dodawać ją do swojego prania.

Jak zadbać o pościel, aby była miękka i świeża? Ten domowy sposób jest niezawodny

Często w hotelach zachwyca nas przyjemnie miękka i śnieżnobiała pościel. Chcąc cieszyć się takim efektem w domu, wcale nie musimy jej krochmalić lub kupować specjalnego zmiękczacza. W tym przypadku również pomocna okaże się sól. Dodajemy 3-4 łyżeczki do przegródki na pranie i nastawiamy odpowiedni cykl. Po praniu pościel będzie idealnie miękka niczym chmurka.

Warto dodatkowo dosypać do pralki 2 łyżki sody. Nie tylko zwiększy ona efekt zmiękczający, ale i oprócz tego wybieli mocniej pościel. Jest to sprawdzony i tani sposób, na uzyskanie śnieżnobiałej i miękkiej pościeli. W dodatku nie musimy kupować żadnych dodatkowych produktów, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy mamy zazwyczaj w swojej kuchni.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby