Reklama
Reklama

Kupiłeś nową pralkę? Koniecznie zrób to, zanim nastawisz pierwsze pranie

Obecnie nie wyobrażamy sobie robienia prania bez pralki. Ten sprzęt ma każdy z nas w swoim domu. Niestety mało osób wie o patencie, który przedłuża jego funkcjonalność. Tę czynność należy wykonać zaraz po zakupie urządzenia, przed pierwszym wrzuceniem ubrań do bębna.

Pralka pojawiła się pół wieku temu, rewolucjonizując życie Polek. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele modeli. Dostępne są nawet pralko-suszarki, mające zarówno funkcję prania, jak i suszenia. Po zakupie tego sprzętu warto poczekać z pierwszym praniem. Zanim je wstawimy, wykonajmy prostą czynność, która sprawi, że urządzenie pozostanie z nami na wiele lat

Zakup nowej pralki. Ten patent zastosuj przed wstawianiem pierwszego prania

Obecnie ceny pralek wahają się w przedziale 3-6 tys. złotych. Jest to spory wydatek, dlatego warto zadbać, aby pralka pozostała z nami jak najdłużej. Jak zatem postępować z nowo zakupionym sprzętem?

Na początek należy sprawdzić urządzenie. Zazwyczaj w bębnie lub dozowniku znajdują się instrukcje obsługi, zaślepki, styropian lub inne elementy pralki, które musimy wyjąć. Pamiętajmy także o usunięciu śrub transportowych

Przed zrobieniem pierwszego prania warto przemyć pralkę, aby usunąć z niej wszystkie bakterie, które mogą przejść na wyprane ubrania. Jak zatem wyczyścić sprzęt i tym samym przedłużyć jego funkcjonalność?

Do miski z ciepłą wodą należy wsypać dwie łyżki sody oczyszczonej. Taką mieszanką czyścimy bęben, dozownik oraz drzwiczki za pomocą ścierki z mikrofibry. Po wyschnięciu wszystkich elementów dodajemy do dozownika łyżkę sody i włączamy program prania, jednak bez ubrań. Dzięki tej czynności urządzenie będzie dokładnie zdezynfekowane i tym samym gotowe do użycia. 

Triki na wyczyszczenie pralki. Potrzebujesz dwóch produktów kuchennych

Musimy regularnie czyścić pralkę, aby urządzenie służyło nam przez wiele lat. Używamy do tego dwóch produktów kuchennych tj. wspomnianej sody oczyszczonej i octu. Te dwie substancje działają antybakteryjnie i antygrzybicznie. Poradzą sobie zarówno z bakteriami, jak i nieprzyjemnym zapachem z bębna. 

Wystarczy wlać do dozownika szklankę octu, a bęben posypać sodą oczyszczoną. Następnie włączamy program prania na najwyższą temperaturę, a później otwieramy bęben i dozownik, pozostawiając je do całkowitego wyschnięcia. 

Zalecamy czyszczenie pralki octem i sodą oczyszczoną raz w tygodniu. Dzięki temu nie tylko unikniemy zapachu stęchlizny, ale także awarii. 

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie