Reklama
Reklama

Zapomnij o odkamieniaczu. Domowym sposobem wyczyścisz czajnik szybko i bezpiecznie

Wcale nie musisz stosować drogich odkamieniaczy, aby usunąć uciążliwy osad z czajnika. Istnieją naturalne środki, które pomogą ci wyczyścić go szybko, tanio, i całkowicie bezpiecznie. Po prostu wsyp to do wnętrza urządzenia, a po jednym kwadransie twój zaniedbany czajnik znowu będzie wyglądać jak nowy.

Kamień w czajniku to powszechny problem, który prędzej czy później spotka każdego. Możesz jednak mieć z nim do czynienia częściej, jeśli zamieszkujesz obszar, w którym występuje tzw. twarda woda, z dużym stężeniem minerałów takich jak: wapń czy magnez, które podczas podgrzewania wody wytrącają się z roztworu. 

Stopniowo osadzają się na ściankach i dnie czajnik, tworząc nieestetyczny osad, ale wcale nie musisz używać silnych odkamieniaczy ze sklepu, aby wyczyścić urządzenie. Zamiast wydawać pieniądze na profesjonalne środki, wypróbuj tanie, szybkie i w pełni bezpieczne domowe sposoby na wyczyszczenie czajnika. 

Wsyp do czajnika ten produkt za 3 złote, a kamień zniknie po 15 minutach

Twój stary zakamieniony czajnik po kwadransie znowu będzie lśnił, jeśli wsypiesz do niego jeden tani produkt z kuchennej szafki. Chodzi o kwasek cytrynowy. Wystarczy jedno opakowanie za 3 złote, aby przywrócić urządzenie do idealnego stanu. 

Około 50 gramów kwasku cytrynowego rozpuść w 1 litrze wody (jeśli zanieczyszczenie nie jest, duże możesz wykorzystać 30-40 gramów tego proszku). Przygotowany w ten sposób roztwór wlej do czajnika, zagotuj, a później odstaw na 15 minut. Po kwadransie wylej mieszankę i 2-3 razy wypłucz wnętrze urządzenia. Osad z kamienia nie powinien już stanowić problemu.

Czytaj również: Wyrzucasz zużyte torebki herbaty? To błąd. Są bardziej przydatne niż myślisz                 

Nie tylko kwasek cytrynowy. Kamień z czajniki szybko i bezpiecznie usuniesz octem

Poza kwaskiem cytrynowym do usuwania kamienia z czajnika możesz wykorzystać również ocet. To uniwersalny środek czyszczący, który pozwoli ci szybko pozbyć się uciążliwego osadu. Ilość produktu dostosuj do skali problemu. 

Jeśli kamienia w czajniku jest sporo, rozcieńcz ocet z wodą w proporcji 1:1. Jeżeli jednak jest to niewiele, możesz zużyć go mniej, np. łącząc ocet z wodą w proporcji 1:3. Wodę z octem zagotuj w czajniku, a później pozostaw tak na 30-40 minut, aby domowy środek czystości miał czas zadziałać. Później wylej zawartość urządzenia i dokładnie wypłucz czajnik 2-3 porcjami wody. Cały brud powinien zniknąć. 

Pamiętaj, że istnieją również inne sposoby na doprowadzenie zakamienionego czajnika do idealnego stanu. Do jego wyczyszczenia możesz również wykorzystać sodę oczyszczoną, tabletkę aspiryny, a nawet... obierki z ziemniaka. 

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki