Reklama
Reklama

Wrzuć to do czajnika, a po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu

Kamień w czajniku nie tylko nie wygląda estetycznie, ale też całkowicie psuje smak ulubionej herbaty czy kawy. Jeżeli przez niego całkowicie straciłeś ochotę na ciepłe napoje, powinieneś jak najszybciej zareagować. Aby pozbyć się problemu, po prostu wrzuć do czajnika ten produkt z domowej apteczki, a zobaczysz, że po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu.

Już dawno nie zaglądałeś do wnętrza swojego czajnika? Najczęściej wlewasz do niego wodę odruchowo, ale ostatnio twoja ulubiona herbata przestała ci smakować, a w kubku osadzają się niewielkie, białe drobinki? Jeżeli tak, to powinieneś, jak najszybciej skontrolować stan swojego urządzenia, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie masz do czynienia z kamieniem w czajniku. 

Skąd bierze się osad z kamienia w czajniku?

Powstawaniu białego nalotu nie da się całkowicie zapobiec. W czajniku może pojawiać się on wtedy, gdy woda w twoim kranie jest twarda, zawiera jony wapnia i magnezu, które podczas gotowania przekształcają się one w węglany, stopniowo kumulujące się w coraz grubszą warstwę osadu na ściankach i elementarz grzewczych urządzenia. 

Nie jest on co prawda niebezpieczny, ale niszczy smak gorących napojów i znacznie skraca żywotność czajnika, którego zakup wiąże się przecież z niemałymi kosztami.

Może cię zainteresować: Kamień na słuchawce prysznicowej wreszcie przestanie straszyć. Wystarczą 3 składniki, które masz w domu

Wrzuć 2 tabletki do czajnika, a osad z kamienia zniknie bez śladu

Niektórzy odkamieniają czajnik za pomocą octu, a inni wybierają do tego celu kwasek cytrynowy. Istnieje jednak jeszcze jeden, genialny sposób, aby ekspresowo pozbyć się z urządzenia uciążliwego osadu z kamienia. Opiera się on na wykorzystaniu popularnego produktu z domowej apteczki. 

Jeżeli masz w domu aspirynę, której skończyła się już data przydatności do spożycia, nie marnuj jej, tylko wykorzystaj jako środek do odkamieniania czajnika. Weź 2 tabletki aspiryny i, zamiast do kosza na śmieci, wrzuć je do czajnika zalanego ciepłą wodą. Po dwóch godzinach dokładnie wypłucz czajnik i osusz go, a po osadzie z kamienia na pewno nie będzie śladu.

Czytaj również: Posyp cebulę cukrem i potrzyj. Stare blachy będą wyglądać jak nowe

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki