Reklama
Reklama

Kamień na słuchawce prysznicowej wreszcie przestanie straszyć. Wystarczą 3 składniki, które masz w domu

Brudna kabina prysznicowa wygląda bardzo nieestetycznie, a korzystanie z niej może być nie tylko nieprzyjemne, ale również niezdrowe. Najwięcej problemów zazwyczaj przysparza usuwanie kamienia z baterii i słuchawki prysznicowej. Praca ta bywa czasochłonna i mało efektywna. Wystarczy jednak przygotować domową, ekologiczną i niedrogą pastę, która w mig upora się z kamieniem, rdzą i zabrudzeniami.

Sygnałem pozwalającym stwierdzić, że słuchawka prysznicowa wymaga czyszczenia, jest cienka lub rozproszona struga wody zamiast mocnego strumienia. Może to oznaczać, że konieczne jest usunięcie zabrudzeń z głowicy prysznicowej. W jaki sposób to zrobić?

Zanim przejdziemy do opisania domowego triku na usunięcie kamienia ze słuchawki prysznicowej, warto dowiedzieć się, co właściwie powoduje taki stan rzeczy. W wodzie, nawet tej pobieranej z miejskiej sieci wodociągowej, znajdują się minerały, które najpierw gromadzą się, a później blokują otwory słuchawki prysznicowej. 

Wykorzystaj 3 składniki, które masz w domu i usuń kamień ze słuchawki prysznicowej

Żeby usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej wystarczy wykorzystać preparat o wyjątkowo nieskomplikowanym składzie. Do jego wykonania potrzebne będą zaledwie 3 składniki, które większość osób ma już w domu. Jest to soda oczyszczona, sól i sok z cytryny.

Połączenie sody oczyszczonej z sokiem z cytryny to nieoceniona pomoc w domowych porządkach. Oba składniki mają właściwości dezynfekujące. Sprzyja to eliminacji zarazków na rozmaitych powierzchniach, w tym słuchawki prysznicowej.

Zestawienie sody oczyszczonej i soku z cytryny jest też sposobem na wybielenie plam pleśni i usunięcie tłuszczu, czy substancji emitujących nieprzyjemny zapach. Natomiast sól pomoże w delikatnym zeskrobywaniu natarczywego brudu.

Jak sporządzić pastę czyszczącą do słuchawki prysznicowej?

Do przyrządzenia pasty czyszczącej będzie potrzebny sok z jednej, dojrzałej cytryny, a także 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 szklanka ciepłej wody. Do tego należy dodać jedną łyżkę soli. Zrobienie roztworu jest łatwe. Wystarczy dokładnie zmieszać wszystkie składniki, do momentu uzyskania konsystencji pasty. Następnie można przejść do zastosowania domowego preparatu do usuwania kamienia ze słuchawki prysznicowej.

Czytaj również: Masz w kuchni blat kwarcowy? Sprawdź, jak należy go pielęgnować

Jak stosować domową pastę do usuwania kamienia ze słuchawki prysznicowej?

Do rozprowadzania pasty, a także efektywnego usuwania zanieczyszczeń przyda się szczoteczka do zębów. Dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na egzemplarz ze sztywnym włosiem. Dzięki temu czyszczący lepiej poradzi sobie z uporczywym brudem.

Pastę do usuwania kamienia należy nakładać na szczoteczkę, a następnie wyszorować powierzchnię słuchawki prysznicowej, na której zebrało się zabrudzenie. Można zdemontować głowicę, aby uzyskać dostęp nie tylko do zewnętrznej, ale i wewnętrznej strony słuchawki prysznicowej. Po około 10 minutach szorowania, problem z zabrudzeniem powinien zostać rozwiązany.

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie