Reklama
Reklama

Posyp cebulę cukrem i potrzyj. Stare blachy będą wyglądać jak nowe

Stan blach do pieczenia w twojej kuchni pozostawia wiele do życzenia, bo nie jesteś w stanie usunąć z nich rdzy oraz zaschniętego brudu? Jeżeli od dawna ich nie czyściłaś, a nie chcesz wydawać pieniędzy na drogą chemię ze sklepu, po prostu przynieś ze spiżarni cebulę i cukier i przekonaj się, jak ogromną mają moc. Dzięki nim nawet najbardziej zaniedbana blacha niedługo znów będzie lśnić niczym lustro.

Nie musisz wyrzucać brudnych blach do pieczenia i tym samym wydawać pieniędzy na zakup nowych produktów. Nawet jeśli gołym okiem widoczne są na nich warstwy rdzy i zaschniętych resztek z jedzenia, możesz jeszcze je uratować. I to nie wydając pieniędzy na drogie środki czystości ze sklepu, które zazwyczaj zawierają mnóstwo chemii. 

Zanim na dobre pozbędziesz się swoich starych blach, wypróbuj prosty domowy trik. Przynieś ze spiżarni cebulę i cukier i połącz je ze sobą, a twoje stare zardzewiałe blachy niedługo znów będą wyglądać jak nowe. 

Posyp cebulę cukrem i potrzyj brudną blachę, a znów będzie lśnić

Aby dokładnie umyć starą, zabrudzoną blachę, potrzebna będzie ci cebula, która jest rewelacyjnym środkiem czyszczącym z uwagi na kwasowe pH swojego soku. Niezależnie od tego, czy kupujesz ją w warzywniaku, dużym markecie czy osiedlowym sklepie spożywczym, wybierz dużą i soczystą sztukę, a po przyniesieniu do domu przekrój warzywo na dwie równe części. 

Aby wyczyścić brudny sprzęt kuchenny, potrzebna będzie ci tylko jedna połowa cebuli, a drugą możesz wykorzystać np. do przygotowania ulubionej potrawy. Obsyp ją cukrem i pocieraj brudną blachę przez 2-3 minuty, w miarę potrzeby dosypując co chwilę odrobinę cukru. Po wszystkim po prostu umyj sprzęt i wytrzyj go do sucha.

Może cię zainteresować: Jak pozbyć się tłuszczu z patelni? Wystarczy odrobina tego proszku

Wyłóż blachę cebulą, a po 2 godzinach będzie jak nowa

Możesz również zetrzeć cebulę na tarce i zmieszać ją wraz z jedną dużą łyżką cukru, aby następnie wyłożyć ją na całej długości zabrudzonej blachy do pieczenia. Pozostaw tak na 2-3 godziny, umyj blachę i wytrzyj ją do sucha, a różnica na pewno będzie widoczna gołym okiem.

Czytaj również: Jak wyczyścić brudne fugi? Domowa pasta za 4 zł działa lepiej, niż drogie sklepowe środki

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie