Reklama
Reklama

Jak pozbyć się tłuszczu z patelni? Wystarczy odrobina tego proszku

Nigdy nie wylewaj tłuszczu z patelni do zlewu ani toalety. No chyba że planujesz zapchać swoje rury i tym samym pozbyć się kilkuset złotych na ich naprawę u hydraulika. Zamiast niepotrzebnie ryzykować, lepiej wyczyść swoją brudną patelnię domowym sposobem. Ten produkt z kuchennej szafki jest tani i skuteczny. W sklepie kupisz do za niecałe 2 złote, ale pomoże ci szybko pozbyć się tłuszczu i zaschniętych resztek.

Jeżeli często smażysz mięso na patelni, na pewno nieraz zdarzyło ci się wylać tłuszcz wraz z resztkami do odpływu w zlewie czy toalecie. Jeśli zrobisz to raz, być może nie stanie się nic złego. Na dłuższą metę nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Postępując w ten sposób, możesz łatwo zapchać rury, a to będzie skutkować koniecznością wydania co najmniej kilkuset złotych na ich naprawdę podczas wizyty hydraulika. 

Jeśli nie znasz żadnego lepszego triku, aby pozbyć się tłuszczu z patelni, koniecznie wypróbuj ten tani i w pełni bezpieczny sposób. Wystarczy odrobina tego proszku za 2 zł, a sprzęt kuchenny będzie lśnić czystością!

Tak szybko pozbędziesz się tłuszczu z patelni. Znów będzie lśnić czystością

Zamiast wylewać olej z patelni do zlewu czy toalety, wyciągnij z kuchennej szafki sodę oczyszczoną i wsyp ją bezpośrednio na przestygnięty olej. Ilość białego proszku powinna być taka, by powstała z niego gęsta papka, którą bez problemu zbierzesz z patelni wraz z tłuszczem i resztkami łopatką. Na sam koniec po prostu przełóż resztki do jednorazowego woreczka, zawiąż go i wyrzuć do kosza na śmieci na odpady zmieszane. 

Może cię zainteresować: Myjesz okna octem? Dodaj 1 składnik, a będą lśniły jak lustro

Nie tylko tłuszcz z patelni. Tego też nie wylewaj do zlewu

Poza wylewaniem tłuszczu z patelni, w zlewie czy toalecie często lądują także inny kuchenne produkty takie jak: fusy po kawie, czy herbacie, makaron czy ryż, które również nigdy nie powinny były się tam znaleźć.

Jeśli nie chcesz zatkać rur, unikaj wyrzucania tam także skorupek jaj oraz leków. Być może wydaje ci się to oczywiste, ale wielu Polaków zapomina o tym, a później są zdziwieni, że muszą zapłacić wysoki rachunek za wizytę hydraulika.

Czytaj również: Masz dość kurzu osiadającego na meblach? Ten domowy środek rozprawi się z nim na zawsze

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porady | domowe sposoby | czyszczenie