Reklama
Reklama

Ten domowy środek czystości pięknie pachnie, usuwa kurz i tłuste plamy. Zrobisz go błyskawicznie

Ocet to podstawowy składnik wielu domowych środków czystości. Świetnie dezynfekuje powierzchnie, walczy z tłuszczem i wapniowym osadem. Posiada również właściwości neutralizujące nieprzyjemne zapachy. Mimo tego, że jego własny aromat również jest ostry i nieprzyjemny, problem ten można łatwo rozwiązać. Pozbędziesz się go w 5 sekund, dodając do octu niewielką ilość popularnej przyprawy.

Domowe środki czystości pozwolą ci sporo zaoszczędzić na zakupie chemii ze sklepu, lecz mają jedną wielką wadę. Większość z nich zawiera ocet, który naprawdę świetnie usuwa tłuste plamy, osad czy kurz. Pozwala szybko zdezynfekować brudne powierzchnie, ale jego ostry zapach może być dla niektórych nie do zniesienia, a jego wąchanie w dłuższej perspektywie podrażnia błony śluzowe. 

Na całe szczęście istnieje prosty domowy sposób, aby rozwiązać ten problem. Musisz tylko dodać do octu ten składnik, a szybko pozbędziesz się charakterystycznej, nieprzyjemnej woni z produktów do sprzątania na bazie octu.

Przygotuj domowy środek czystości z tym składnikiem, a pozbędziesz się zapachu octu

Nie lubisz zapachu octu, ale znosisz go ze względu na to, że gwarantuje on wyższą skuteczność domowych środków czystości? Wcale nie musisz dłużej tolerować nieprzyjemnej woni tego produktu. Nie musisz też z niego rezygnować ani stosować produktów o niższym stężeniu. 

Po kilku godzinach powinien zniknąć samoistnie, ale nie będziesz musiała się tak długo męczyć. Istnieje bowiem szybszy sposób, aby się go pozbyć. Wystarczy poświęcić kilka sekund, dodając do niego anyż oraz 2 inne przyprawy z kuchennej szafki, aby charakterystyczny ostry zapach octu zamienił się w przyjemną, korzenny aromat. 

Może cię zainteresować: Zapomnij o zatkanym odpływie. Wystarczy ten produkt i litr gorącej wody

Środek czystości na bazie octu i anyżu. Umyj nim dom, a będzie czysty i zapomnisz o szkodnikach

Domowy środek czystości na bazie octu i anyżu z jednej strony świetnie usuwa brud i bakterie. Dezynfekuje powierzchnie, a jednocześnie jego zapach nie drażni, bo ma przyjemny, lekko korzenny aromat. Przygotuj ten preparat, a wycieranie brudnych blatów i brudnych szafek od razu stanie się dla ciebie przyjemniejsze.

Do czystego, pustego pojemnika z pokrywką wlej 2 szklanki octu, a później dodaj do niego 1 pokruszoną laskę cynamonu, 6 sztuk anyżu i 1 garść goździków. Przemieszaj składniki, a później pojemnik zamknij i odstaw na 48 godzin. Po dwóch dobach otwórz go i przelej płyn do butelki ze spryskiwaczem za pomocą lejka z sitkiem oraz gazy.

Gotowy środek czystości będzie miał jasnobrązowy kolor i piękny, korzenny aromat. Możesz go wykorzystywać m.in. do przecierania szafek z produktami mącznymi, w których często zalęgają się mole spożywcze. Zapach domowego płynu odstraszy je, dzięki czemu pozbędziesz się uciążliwego problemu.

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki