Reklama
Reklama

Zapomnij o zatkanym odpływie. Wystarczy ten produkt i litr gorącej wody

Każdy z nas zna problem zatkanego odpływu w kuchni, który uniemożliwia normalne korzystanie ze zlewu. Należy zatem regularnie go czyścić i zapobiegać zatkaniu. Możemy też odetkać odpływ w bardzo prosty sposób za pomocą pewnego produktu i gorącej wody. Sprawdź trik znanego youtubera i inne, popularne metody.

Z zatkanym zlewem mamy do czynienia wtedy, gdy czujemy z niego nieprzyjemny zapach lub widzimy wybijającą wodę. Dzieje się tak ze względu na zalegające resztki z jedzenia. Problem ten występuje nawet w najbardziej zadbanych i czystych domach. 

Właśnie dlatego odpływ należy regularnie czyścić. Możemy też zastosować środki chemiczne lub sodę i ocet, które pomogą pozbyć się uciążliwego problemu. Istnieje jednak inny, równie skuteczny sposób na odetkanie zlewu. Ten produkt kupisz w każdej drogerii

Różne sposoby na zatkany odpływ

Do zlewu wpadają resztki jedzenia, fusy po kawie, a także gorący tłuszcz. To właśnie on oblepia rury, a zastygnięty tworzy zator, który powoduje zatkanie. 

Skutecznym, domowym sposobem na zatkany odpływ jest wsypanie do niego dwóch opakowań sody oczyszczonej i zalanie jej litrem wrzącej wody. Musimy poczekać 15 minut i następnie ponownie wsypać dwa opakowania sody i tym razem zalać ją szklanką wrzącego octu. Powstanie wtedy silna reakcja chemiczna. 

Warto zapobiegać zatykaniu odpływu. W tym celu sięgamy po tabletki do zmywarki, które są mieszaniną sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i innych substancji czyszczących. Jedną z nich należy umieścić w odpływie i zalać szklanką wrzącej wody. Następnie zatykamy zlew i czekamy kwadrans. Po tym czasie wlewamy zimną wodę. Zabieg powtarzamy raz w tygodniu

Trik youtubera na zatkany odpływ

Youtuber Smart Fox znany jest z tego, że dzieli się na swoich filmikach poradami dotyczącymi utrzymania domu w czystości. Tak też było i tym razem. Co poradził na zatkany odpływ?

Jednym ze składników na zatkany zlew jest krem do depilacji. W swoim składzie ma silne substancje rozpuszczające, najczęściej kwas tioglikolowy, rozpuszczający włosy, a nawet resztki jedzenia. 

Wystarczy zatem łyżkę kremu do depilacji wymieszać z łyżką wody. Taką mieszankę należy wlać do odpływu i następnie zatkać korek. Pozostawiamy ją co najmniej na godzinę, a najlepiej na całą noc. Rano natomiast wlewamy do zlewu dużą ilość wody. Zabieg powtarzamy co tydzień, również w celu wyczyszczenia odpływu. 


Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | sprzątanie