Reklama
Reklama

W kilka minut odetkasz zapchany zlew. Nie potrzebujesz drogich detergentów, wystarczy jedna kostka

Zatkany zlew to poważny problem, który jednak w wielu przypadkach rozwiązać możesz samodzielnie. Usługi hydraulików do tanich nie należą, dlatego zanim zadzwonisz po pomoc, najppierw spróbuj odetkać odpływ domowym sposobem. Aby szybko go udrożnić, potrzebujesz tylko jednej kostki do zmywarki.

Zatkany zlew może być spowodowany poważniejszą awarią i w takiej sytuacji najprawdopodobniej nie obędzie się bez wizyty hydraulika. Najczęściej jednak problem jest na tyle niewielki, że można poradzić sobie z nim samodzielnie. 

Jeśli przyczyną niedrożności odpływu są resztki jedzenia, fusy z kawy, herbaty czy tłuszcz, najpierw spróbuj odetkać zlew domowym sposobem. Być może jeden tani produkt wystarczy, by po kilku minutach woda znów zaczęła spływać. Wypróbuj sama, a może udać ci się zaoszczędzić kilkaset złotych na specjalistach. 

W kilka minut odetkasz zatkany zlew. Znów będzie w idealnym stanie

Zanim wezwiesz hydraulika, spróbuj odetkać zatkany zlew... tabletką do zmywarki. To nie żart, po prostu wrzuć kapsułkę do 500 ml słoika i zalej ją gorącą wodą. 

Dokładnie wymieszaj i poczekaj, aż całkiem się rozpuści, a później wlej mieszankę do odpływu i zatkaj zlew zatyczką. Zadziała praktycznie od razu, ale jeśli masz trochę czasu, odczekaj dla lepszego efektu nawet 3-4 godziny. Po tym czasie przepłucz zlew kilka razy naprzemiennie bieżącą, gorącą i zimną wodą.

Może cię zainteresować: Zmieszaj z wodą i spryskaj kąty w mieszkaniu. Pająki będą uciekać z domu w zawrotnym tempie                

Nie tylko kostka do zmywarki. Inny domowy sposób na zatkany zlew

Jeśli masz ciekawskie zwierzęta i w związku z tym nie chcesz używać szkodliwej chemii, a problem nie jest poważny, to zatkany zlew możesz odetkać również domowym sposobem. 

Z kuchennej szafki wyjmij starą, dobrą sodę oczyszczoną, wsyp ją do szklanki, a następnie do odpływu  i zalej octem w proporcjach 1:1. Odpływ zatkaj korkiem na 20 minut po to, by mieszanka zdążyła się spienić, a po upływie tego czasu zlew przelej 2 razy sporą ilością gorącej wody. Pozbędziesz się nie tylko resztek, które blokowały przepływ wody, ale i nieprzyjemnego zapachu. 

Czytaj również: Wystarczą 3 składniki z kuchennej szafki, by podłoga lśniła czystością jak w pałacu                

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie