Reklama
Reklama

Zmieszaj z wodą i spryskaj kąty w mieszkaniu. Pająki będą uciekać z domu w zawrotnym tempie

Pająki w domu są oznakami wiosny. To pożyteczne stworzenia, jednak nie wyglądają zbyt przyjaźnie, a ty wcale nie musisz tolerować ich obecności. Po prostu zmieszaj to z wodą i spryskaj kąty w mieszkaniu, a nieproszeni goście sami wyniosą się z twojego domu. Ten preparat zrobisz samodzielnie w 2 minuty, a to najlepszy domowy sposób na pająki.

Idzie wiosna, a wraz z piękną pogodą w ogrodach spotykać będziesz coraz więcej ślimaków, komarów, much i... pająków. Te zaś często ciepłego schronienia i pożywienia poszukują w mieszkaniach. Najczęściej wchodzą do środka przez okna, szczeliny w murach, uszczelkach czy kanalizację: np. przed odpływ w zlewie czy prysznicu. Zdarza się także, że owady przenoszą się do domu na ubraniach, rowerze, samochodzie czy siatkach  wraz z zakupami. 

Szczególnie przerażające dla większości osób jest widok pająków. Mimo tego, że są pożyteczne, wyglądają niepokojąco, dlatego ludzie szukają rozmaitych sposobów, aby się ich pozbyć. Jeśli ty również masz dość ich widoku, nie kupuj chemii, tylko zrób samodzielnie ten naturalny preparat. To najlepszy domowy sposób na pająki.

Zmieszaj z wodą i spryskaj kąty w mieszkaniu, a pająki same uciekną z twojego domu

Pająki pełnią ważną rolę w ekosystemie, dlatego najlepiej zebrać je na gazetę, lub do słoika i wynieść na zewnątrz. Gatunki występujące w Polsce nie są niebezpieczne. 

Jednak jeśli jesteś uczulona, masz arachnologię lub z innego powodu nie chcesz ryzykować bezpośrednim kontaktem z tymi mało atrakcyjnymi zwierzętami, możesz spryskać kąty i parapet domowym preparatem. Zrobisz go w dwie minuty, z czterech produktów, które masz już w domu, a dzięki niemu natomiast pozbędziesz się uciążliwego problemu. 

Przygotuj butelkę z rozpylaczem i składniki takie jak:

  • woda,
  • ocet,
  • płyn do mycia naczyń
  • tymiankowy olejek eteryczny

Do naczynia wlej wodę i ocet w proporcjach 1:1. Dodaj 1 dużą łyżkę płynu do mycia naczyń i co najmniej 15  kropel tymiankowego olejku eterycznego (pająki nienawidzą jego zapachu). Składniki energicznie wymieszaj, a później gotowy preparat przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj wszystkie miejsca w mieszkaniu, w których według ciebie najczęściej przebywają pająki. Nie pomijaj kątów, parapetu czy odpływu. 

Czytaj również: Rozsyp w ogrodzie, a kleszcze się w nim nie zagnieżdżą. Nie cierpią tego zapachu

Inne domowe sposoby na pająki. Już nigdy więcej nie będą problemem

Jeśli ten domowy sposób na pająki nie pomoże, poważnie zastanów się nad instalacją moskitiery. Jako ochronna bariera ograniczy ona przedostawanie się do twojego mieszkania również innych owadów m.in. pająków, mrówek czy much. 

Na oknie możesz rozłożyć doniczki ze świeżą miętą, lub eukaliptusem, które również odstraszają insekty. Z tego samego powodu możesz również rozłożyć w zakamarkach laski cynamonu. Pajęczaki nienawidzą jego korzennego aromatu, podobnie jak woni soku z cytryny: lawendy czy cedru. 

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie