Reklama
Reklama

Wysyp to na grządkach, a ślimaki zawsze będą trzymać się z daleka

Ślimaki w ogrodzie mogą narobić wielu szkód. Nie tylko niszczą kwiaty, ale masowo wyżerają również liście sałaty oraz innych warzyw, dlatego musisz nauczyć się je zwalczać, jeśli nie chcesz, by całkiem zniszczyły twoje plony. Zastosuj ten domowy sposób na ślimaki, po prosu rozsypując ten proszek na grządkach, a na zawsze przepędzisz szkodniki ze swojej działki.

Wiosna za pasem, a to oznacza również, że w pobliżu grządek na twojej działce wkrótce zaczną pojawiać się ślimaki. Możesz posadzić rośliny, które odstraszą je, ale to nie zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty.

Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że twoje warzywa przez cały sezon będą bezpieczne, rozsyp ten proszek w ogrodzie. W ten sposób skutecznie odstraszysz uciążliwe szkodniki i zagwarantujesz sobie obfite zbiory. Ślimaki na dobre wyniosą się z grządek, a ty zaoszczędzisz na zakupach zieleniny w sklepie spożywczym!

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Rozsyp to na grządkach, a zapomnisz, jak wyglądają

Jeśli marzysz o tym, by przez cały sezon mieć spokój od ślimaków, rozsyp na grządkach popiół drzewny. Nie tylko stworzysz barierę ochronną dla roślin i tym samym zapobiegniesz uszkodzeniu warzyw, ale i odżywisz je, ponieważ proszek ten posiada właściwości ulepszające strukturę gleby. 

Popiół drzewny przyspiesza rozwój gatunków, które preferują ziemię o odczynie zasadowym. Rozsyp go wokół roślin, które na ogół padają ofiarą ślimaków i lekko wymieszaj z podłożem w pogodny, bezdeszczowy dzień. 

Może cię zainteresować: Pamiętaj o tym w marcu, a latem truskawki obsypią się milionem owoców. Sąsiedzi będą ci zazdrościć

Nie tylko popiół drzewny. Fusy z kawy i cynamon to skuteczne sposoby na ślimaki

Popiół drzewny to jednak niejedyny sposób na ślimaki w ogrodzie. Jeżeli akurat nie masz go pod ręką, wypróbuj inne domowe środki odstraszające na te uciążliwe szkodniki. Z kuchennej szafki wyciągnij cynamon i rozsyp go wokół roślin, bo jego intensywny zapach jest nie do zniesienia dla ślimaków. A jeśli i to nie pomoże, wykorzystaj kuchenny odpad w postaci fusów z kawy. 

To źródło potasu, wapnia i magnezu, a więc minerałów, które pozytywnie wpływają na rozwój roślin poprzez wzmacnianie ich systemu korzeniowego, dzięki czemu warzywom łatwiej jest pobierać składniki odżywcze z gleby. Stosowanie nawozu z fusów kawy pomoże ci pozbyć się problemu ślimaków podgryzających rośliny i kwiaty. Pamiętaj jednak, że sprzyja szczególnie gatunkom preferującym kwaśne podłoże.

Czytaj również: Liście rododendronu brązowieją po zimie? Uratujesz go w ten sposób

Zobacz też:

Jeszcze w lipcu podlej tym hortensje. Będą kwitły znacznie dłużej

Twoje borówki amerykańskie będą najładniejsze w okolicy. Musisz tylko pamiętać o tych zasadach

Nie przegap tego terminu w ogrodzie. Później nie uda ci się przesadzić piwonii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywnik | działka | domowe sposoby | triki