Reklama
Reklama

Wyrzucasz zużyte torebki herbaty? To błąd. Są bardziej przydatne niż myślisz 

Torebka herbaty jak się okazuje, nie służy tylko do zaparzenia tego pysznego napoju. Posiada szereg innych zastosowań, dlatego nie warto się jej od razu pozbywać. Świetnie sprawdzi się w sprzątaniu, czyszczeniu uporczywych zabrudzeń, a nawet swoje zastosowanie odnajdzie w ogrodzie. Podpowiadamy, najlepsze i najbardziej skuteczne sposoby na ponowne wykorzystanie zużytych torebek herbaty. Co ciekawe, jest ich naprawdę sporo.

Herbata zaparzona smakuje wyśmienicie, ale co zrobić z zużytą torebką? Najczęściej ląduje w koszu, ale od teraz może się to zmienić. Ta zwyczajna torebka herbaty nawet po zaparzeniu posiada szereg zastosowań. Zadziała jak najlepszy środek do czyszczenia bądź odświeżacz powietrza. Torebki po herbacie wykorzystasz ponownie na wiele sposobów, a przy tym zaoszczędzisz pieniądze. Do czego mogą się przydać?

Od dzisiaj torebki herbaty będą twoim pomocnikiem w sprzątaniu

Po zaparzeniu smakowitego naparu, torebki po herbacie dalej posiadają wiele zastosowań. Jednym z nich jest wykorzystanie zużytych saszetek do sprzątania. Od dzisiaj w wielu przypadkach będziesz sięgać właśnie po to rozwiązanie. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia dywanów czy szkła. Wystarczy, że torebki herbaty umieścisz w ciepłej wodzie i powstałą ciecz przelejesz do butelki z atomizerem. Okna, lustro i wszelkie szkło będą lśniły jak nowe. Zapomnij o niechcianych smugach. 

Torebki herbaty posiadają również właściwości odtłuszczania. Zadziałają na brudne od tłuszczu garnki, a dodatkowo pomogą pozbyć się z nich nieprzyjemnego zapachu. Zastąp silne i niezdrowe środki chemiczne zużytymi torebkami herbaty. Wystarczy, że do zlewu z wodą włożysz brudne naczynia oraz kilka zużytych torebek.

Przeczytaj również: Wetrzyj w kran, a będzie lśnił jak lustro. Zapomnisz o osadzie i kurzu

Pożegnaj nieprzyjemny zapach za pomocą torebki herbaty

Sprawdzą się nie tylko w sprzątaniu, ale również w odświeżaniu i niwelowaniu brzydkiego zapachu. Zastosowań jest tu naprawdę sporo. Torebki herbaty świetnie poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem obuwia, pomogą uporać się z uporczywym smrodem wydobywającym się z kosza, a nawet z nieprzyjemnym zapachem, który zamieszkał w twojej lodówce. Wystarczy wysuszyć kilka torebek, a następnie umieścić w problematycznym miejscu.  

Co więcej, torebki herbaty można wykorzystać jako domowej roboty odświeżacz powietrza. W końcu, kogo nie uspokaja zapach herbaty? Nadaje się do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, które często mogą wydobywać się z pomieszczenia bądź z szafy. Co ciekawe, zużyte torebki po herbacie pomogą uporać się również z nieprzyjemnym zapachem rąk. Kroiłeś cebulę bądź czosnek? Wystarczy, że umyjesz ręce z wykorzystaniem zaparzonej saszetki po herbacie. 

Przeczytaj również: Szybko usuniesz zalegający w zmywarce tłuszcz. Wystarczy ten produkt i jedno płukanie

Zużyte torebki po herbacie przydadzą się nie tylko w domu. Sprawdzą się również w ogrodzie

Liczne zastosowania w domu to jednak nie wszystko. Wraz ze zbliżającą się wiosną torebki po herbacie można wykorzystać również w ogrodzie. Świetnie poradzą sobie z pleśnią, która stale zagraża wielu roślinom. Pomogą również nawilżyć glebę. Jest to prosty sposób na naturalny nawóz. Wystarczy zawartość saszetek wysypać na ziemię, w której rosną twoje roślinki. 

Wiele osób zużyte torebki po herbacie wykorzystuje jako świetny straszak na owady i wszelkie gryzonie, których jak wiadomo, nie brakuje w ogrodzie. Pozostaw je na zewnątrz, a niechciani goście zrezygnują z odwiedzin. Dla wzmocnienia efektu herbatę można zmieszać z olejkiem z mięty.  

Szereg zastosowań zużytych torebek po herbacie sprawia, że już więcej nie powinny lądować w koszu. Ponowne wykorzystanie saszetek może pomóc w pracach domowych oraz ogrodowych. Co więcej, przyniesie zaskakujące efekty i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu wielu chemicznych detergentów. To niezwykle ekologiczne rozwiązanie, po które warto sięgać regularnie. 

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | sprzątanie | czyszczenie