Reklama
Reklama

Wetrzyj w kran, a będzie lśnił jak lustro. Zapomnisz o osadzie i kurzu

Jeśli zależy nam na nienagannej czystości w łazience, ten prosty patent sprawi, że bateria łazienkowa będzie lśniła jak nowa. Zacieki z wody czy osady z mydła będą się zaś na niej wolniej odkładać. Do utrzymania kranu w czystości warto wykorzystać… świeczkę. W czym może pomóc i jak jej użyć?

Łazienka jest miejscem, które dość trudno utrzymać w czystości. Jednocześnie trzeba ją myć regularnie, aby ustrzec się powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. To istotne zwłaszcza w przypadku powierzchni chromowanej. Istnieje jednak domowa metoda, pozwalająca nadać baterii łazienkowej blask i zabezpieczyć ją przed tworzeniem się osadu. Co dokładnie zrobić i do czego przyda nam się świeca?

Jak dbać o baterię łazienkową? Tak skutecznie ją wyczyścisz

Do czyszczenia baterii łazienkowej najlepiej użyć ściereczki z mikrofibry. Nie wolno sięgać po ostre gąbki czy mocne środki chemiczne, aby nie dopuścić do powstawania odbarwień. Jeśli zedrzemy delikatną powłokę z baterii łazienkowej, jej powierzchnia będzie podatniejsza między innymi na korozję. Wystarczy więc umyć kran namoczoną w wodzie, miękką szmatką, a drugą wytrzeć go do sucha. Można też wykorzystać mleczko lub płyn, przeznaczone specjalnie do mycia tego typu powierzchni. 

Czytaj też: Oczka w rajstopach to już przeszłość. Ten sposób działa lepiej, niż zamrażalnik 

Domowy patent na czystą łazienkę. Wykorzystaj wosk ze świecy

Kiedy już dokładnie umyjemy baterię łazienkową, warto zabezpieczyć ją dodatkowo przed odkładaniem nowych osadów, zabrudzeń i kurzu. Możemy wykorzystać do tego popularny produkt, który zwykle każdy ma w swoim domu — świecę. Wystarczy przetrzeć nią chromowaną powierzchnię, a następnie użyć miękkiego ręcznika lub czystej ściereczki, by pozbyć się smug i dokładniej wetrzeć wosk w kran czy kurki.

Tym samym nie tylko wypolerujemy powierzchnię, dzięki czemu będzie błyszczeć jak nowa, ale też sprawimy, że woda przez jakiś czas nie będzie pozostawiała zacieków. Brud i osad nie będą się więc gromadzić na baterii łazienkowej. Oczywiście, w ten sposób można też wyczyścić i zabezpieczyć kran w kuchni.

Jeśli nie mamy w domu świecy, nic straconego. W tym samym celu można również użyć pokryty woskiem papier do pieczenia. Wystarczy urwać kawałek i przetrzeć nim chromowaną powierzchnię, by wosk usunął osad i pozostawił na baterii warstwę ochronną. 

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | triki | domowe sposoby