Reklama
Reklama

Oczka w rajstopach to już przeszłość. Ten sposób działa lepiej, niż zamrażalnik

Twoje rajstopy znów się popruły? Męczą cię nieestetyczne oczka na kolejnej nowej parze? Bardzo łatwo o uszkodzenie tej delikatnej części garderoby, więc warto znać sposoby, które zminimalizują ryzyko ich zniszczenia. Czy mrożenie rajstop rzeczywiście działa? Wyjaśniamy.

Rajstopy to popularny element garderoby, produkowany z nylonu lub podobnych do niego włókien sztucznych. Nie tylko okrywają nogi, sprawiając, że jest nam cieplej, ale jeśli zostaną też odpowiednio dobrane, potrafią pięknie je wysmuklić i nadać im lekki odcień opalenizny. Są obecnie popularną częścią stylizacji — występują nie tylko w kolorze cielistym i czarnym, ale też wielu innych. Cienkie rajstopy mają jednak jedną wadę — dość łatwo je podrzeć. Można jednak zaradzić ewentualnym, nieestetycznym oczkom i to bez umieszczania rajstop w zamrażalniku.

Rajstopy w zamrażarce — czy to naprawdę działa?

Rajstopy potrafią pękać tak szybko, że niektóre kobiety zakładają je tylko raz. Ich trwałość podobno pozwala przedłużyć umieszczenie na jakiś czas w zamrażarce. To jeden z popularnych trików, dzięki któremu rajstopy podobno stają się bardziej elastyczne.

Sprawie postanowiła się jednak przyjrzeć Katarzyna Siuzdak, która prowadzi na TikToku kanał @profesorka.kasia. Jej zdaniem wyjęte z zamrażalnika rajstopy bardzo szybko poddadzą się oddziaływaniu temperatury pokojowej. Nie ma więc znaczenia, czy spędzą kilka godzin w zamrażarce, czy też trafią na nasze nogi bezpośrednio po wyjęciu z opakowania — ich trwałość wcale się nie zmienia. 

Czytaj też: Rolkę do ubrań wykorzystasz na wiele sposobów. Jeden cię zaskoczy 

Co zamiast mrożenia rajstop? Zakładaj je i pierz w ten sposób

Skoro mrożenie rajstop nic nie daje, to czy istnieje jakiś sposób na ich wzmocnienie? Niestety, nie ma podobnej metody. Trzeba po prostu bardzo uważać w czasie ich ubierania - pozbyć się wcześniej biżuterii, która mogłaby je uszkodzić i uważać, by nie zaciągnąć ich paznokciami. Niektóre kobiety zakładają rajstopy w rękawiczkach.

Jeśli nawilżymy nogi balsamem przed założeniem rajstop, cały proces będzie łatwiejszy, a rajstopy będą nieco wytrzymalsze. Jeśli zaś je pierzemy w pralce, najlepiej to robić w woreczku ochronnym, a po wyjęciu suszyć na płasko. 

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki