Reklama
Reklama

Rolkę do ubrań wykorzystasz na wiele sposobów. Jeden cię zaskoczy

Rolka do ubrań gości niemal w każdym domu. Nic w tym dziwnego, ponieważ znacznie ułatwia ona życie, zwłaszcza właścicielom czworonogów, walczących z wszechobecną sierścią. Jednak mało kto wie, że rolka ta może pomóc nam czyścić nie tylko ciuchy. Ma ona wiele nietypowych zastosowań, o których warto wiedzieć. Przedstawiamy pomysły na wykorzystanie tego produktu na co dzień.

Rolka do ubrań to praktyczny i prosty gadżet, który często ułatwia nam czyszczenie ciuchów czy innych materiałów. Jednak mało kto wie, że ma on również wiele innych zastosowań, o których często nie pomyśleliśmy. Sprawdź, jak jeszcze użyć rolki do czyszczenia.

Rolka do ubrań - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W teorii każda rolka do ubrań wydaje nam się taka sama. Jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby wybrać przedmiot, który najlepiej nam posłuży i będzie się sprawdzał w codziennym użytku.

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się materiałowi wykonania rolki, ponieważ trzonki plastikowe łatwo się łamią. Najlepiej wybrać produkty z bambusową lub drewnianą rączką, które posłużą przez kilka lat.

Następnie musimy wybrać odpowiedni kształt. W przypadku klasycznych trzonków jesteśmy zmuszeni dokupować wkłady tej samej firmy, ponieważ inne listki mogą nie odpowiadać szerokości trzonka. Warto wybrać rolki do ubrań, które wizualnie przypominają masażer do ciała. Trzonek do trzymania jest półokrągły, a wkład umieszcza się na odchylanej rurce, co sprawia, że rolka nie będzie wypadała.

Dodatkowo powinniśmy przyjrzeć się typom wkładów do rolki. Na rynku dostępne są produkty składające się z listków pokrytych klejem, ale także takie, które posłużą nam dłużej i nie trzeba ich dokupywać, ponieważ są wykonane z silikonu, który możemy umyć po każdym użyciu.

Czytaj również: Obawiasz się włamania? Załóż folię aluminiową na klamkę, a uchronisz się przed kradzieżą

W jaki sposób jeszcze można używać rolki do czyszczenia ubrań? Tych metod na pewno nie znasz

Warto także wiedzieć, że rolka do czyszczenia ubrań, ma również wiele innych zastosowań, o których większość z nas nie miała wcześniej pojęcia. Dzięki tej wiedzy, rolka ułatwi nam codzienne czynności i przyspieszy ich wykonywanie.

Oto inne sposoby na wykorzystanie rolki do ubrań:

  • Czyszczenie głośników - rolka może pomóc nam wyczyścić także głośniki, które nie tylko są normalnie trudne do wyczyszczenia, ale także szybko przyciągają kurz. Jednak przy użyciu rolki w łatwy i szybki sposób pozbędziemy się zabrudzeń.
  • Sprzątanie w torebce - często na dnie damskiej torebki gromadzi się brud. Chcąc szybko się go pozbyć, wystarczy wyjąć wszystko z torby i wyczyścić jej zakamarki za pomocą rolki do czyszczenia ubrań.
  • Czyszczenie abażura - dzięki rolce świetnie wyczyścimy także abażur lampy, na którym gromadzą się duże ilości kurzu. Wystarczy, że kilka razy przejedziemy produktem po zabrudzonej powierzchni i gotowe!
  • Sprzątanie w samochodzie - rolka do ubrań może się okazać przydatna także do czyszczenia naszego auta. Jeżeli nie mamy warunków lub czasu, aby odświeżyć je za pomocą odkurzacza to wystarczy, że zbierzemy okruchy i zabrudzenia za pomocą rolki.

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie