Reklama
Reklama

Obawiasz się włamania? Załóż folię aluminiową na klamkę, a uchronisz się przed kradzieżą

W Polsce wciąż dochodzi do włamań. Chcąc zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie przed złodziejami, uciekamy się do różnych metod. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie drzwi i zamki antywłamaniowe. Jednak dodatkowo możemy wzmocnić swoje poczucie bezpieczeństwa, używając folii aluminiowej. Sprawdź, dlaczego warto owinąć nią swoją klamkę i co sprawia, że jest to niezwykle skuteczna metoda.

Folia aluminiowa sprawdzi się nie tylko w kuchni. Okazuje się bowiem, że jest ona świetnym zabezpieczeniem przed złodziejami. Jak to możliwe? Wyjaśniamy jak jej używać i co sprawia, że odstrasza ona włamywaczy. Warto znać tę metodę i zapobiec dzięki niej przykrym sytuacjom.

Jak często dochodzi do włamań? Ryzyko w tych regionach jest naprawdę spore

Policyjne statystyki wskazują na to, że włamań wciąż jest sporo. Z roku na rok liczba ta wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie i nie napawa ona optymizmem.

W 2022 roku w Polsce odnotowano ponad 73 tysiące podobnych przestępstw. Najwięcej takich przypadków zarejestrowano w województwie mazowieckim, dolnośląskim oraz śląskim.

Według statystyk najczęstszym łupem złodziei są pozostawione w mieszkaniu lub domu pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz biżuteria. Zdarza się coraz częściej, że złodzieje sięgają również po sprzęt sportowy czy elementy pieców oraz klimatyzatory. Wobec tego warto zawczasu zadbać o swoje bezpieczeństwo i ograniczyć ryzyko włamania do minimum.

Czytaj również: Zwiń folię aluminiową w kulkę i włóż do torebki. Rozwiążesz uciążliwy problem

Co daje folia aluminiowa na klamce? To skuteczny sposób, aby odstraszyć złodzieja

Poza podstawowymi elementami ochrony przed złodziejami, takimi jak odpowiednie zamki w drzwiach i inne zabezpieczenia, warto także znać trik, który za granicą zyskał dużą popularność. Pomaga on ochronić się przed złodziejami, dając nam poczucie bezpieczeństwa w bardzo prosty sposób.

Wystarczy, że sięgniemy po folię aluminiową. Ma ona gładką strukturę, którą łatwo naruszyć, co bardzo przydaje się podczas stosowania tej metody. Folią owijamy klamkę naszych drzwi wejściowych i dzięki temu możemy sprawdzić, czy ktoś próbował w ostatnim czasie dostać się do wnętrza naszego mieszkania. W przypadku, gdy struktura folii będzie uszkodzona lub pognieciona to znak dla nas, że powinniśmy dodatkowo wzmocnić zabezpieczenia, ponieważ ktoś czyha na nasze dobra materialne.

Dodatkowo folia pozostawiona na klamce może nas ostrzec, gdy ktoś w nocy próbowałby dostać się do środka, ponieważ wydaje ona charakterystyczny dźwięk, który od razu zaalarmuje nas o takiej sytuacji. Co więcej, dodatkowy hałas może spłoszyć złodzieja i uchronić nas przed włamanie.

Zobacz też:

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby