Reklama
Reklama

Zgnieć w kulki i wrzuć do blendera. Koktajle będą miały idealną konsystencję

Blender jest jednym z najpopularniejszych urządzeń. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki niemu możemy przyrządzić pyszny koktajl, domowe lody czy zupę krem. Jednak po jakimś czasie ostrze urządzenia ulega stępieniu, a jakość przygotowywanych posiłków znacznie spada. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Po jakimś czasie użytkowania ostrze blendera ulega stępieniu i coraz ciężej przygotować w nim różnego rodzaju potrawy i napoje. Co w takim przypadku zrobić? Okazuje się, że wcale nie musimy oddawać naszego urządzenia od razu do serwisu, ponieważ wystarczy prosty trik, dzięki któremu szybko naostrzymy nasz blender. Wystarczy jeden przedmiot, który mamy w swojej kuchni.

Dlaczego ostrza w blenderze się tępią?

Wraz z upływem czasu ostrza w blenderze zaczynają się tępić. Jest to zjawiskiem całkowicie normalnym, wynikającym z eksploatacji urządzenia.

Jednak czasem zdarza się, że ostrza tępią się o wiele szybciej, niż powinny. Wpływ ma na to niewłaściwe używanie urządzenia. Najczęstszym błędem jest miksowanie produktów, które nie powinny być umieszczane w blenderze. Są to na przykład ziarna kawy, lód oraz mrożone warzywa. Włożenie ich do urządzenia może sprawić, że nie tylko stępimy ostrza, ale także całkowicie zniszczymy nasz blender.

Co więcej, na zużycie ostrzy wpływa także nieprawidłowa pielęgnacja nasadek miksujących. Okazuje się bowiem, że powinny być one przepłukiwane od razu po ich użyciu, a także zaleca się, aby wycierać  je do sucha, by nie zardzewiały.

Czytaj również: Nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Dzięki nim spełnisz marzenie o domowym ogródku

Wyjmij z kuchennej szafki, a twój blender będzie jak nowy. Czego użyć?

Na szczęście możemy uratować ostrza, które stały się tępe. Wystarczy, że sięgniemy po jeden produkt z naszej kuchennej szafki i gotowe.

Mowa tu o folii aluminiowej, która znana jest z tego, że ma wiele różnych zastosowań. Może być wykorzystywana między innymi do prania, aby zmiękczyć ubrania czy do prasowania, aby odbijała ciepło i sprawiała, że materiały szybciej się wyprostują. Jednak mało kto wie, że folia aluminiowa potrafi także naprawić ostrza naszego blendera.

Jak naostrzyć blender za pomocą folii aluminiowej?

Zastosowanie folii do naprawienia naszego blendera nie jest trudne, a równocześnie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ostrzenia go.

Wystarczy, że folię porwiemy na mniejsze kawałki i uformujemy z niej niewielkie kulki. Następnie wrzucamy je do urządzenia i zamykamy pokrywę. Kolejnym krokiem jest miksowanie kulek przez minutę na najniższych obrotach.

Dzięki tej metodzie folia świetnie odnowi ostrza i nie będzie konieczne serwisowanie urządzenia. Zabieg ten warto powtarzać raz na 2-3 miesiące, dzięki czemu blender będzie mógł nam służyć przez długie lata.

Zobacz też:

Zmieszaj z wodą i spryskaj kostkę brukową. Szybko usuniesz chwasty

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki