Reklama
Reklama

Banalny trik ze spłuczką pozwala zaoszczędzić fortunę. Rachunki za wodę polecą w dół

Pozornie nieistotne zmiany w wyposażeniu mieszkania mogą mieć ogromny wpływ na grubość twojego portfela. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się sprzętom w swojej łazience i zastosujesz banalny trik ze spłuczką, a o połowę ograniczysz zużycie wody w toalecie. Większość Polaków nie ma pojęcia, że oszczędzanie może być takie proste!

Twoje rachunki na wodę będą nawet o połowę niższe, jeżeli zastosujesz w swojej łazience jeden, banalny trik ze spłuczką. Większość Polaków nie ma o nim pojęcia, a ta niewielka zmiana pozwala zaoszczędzić fortunę na comiesięcznych opłatach. Poświęć pięć minut, aby wprowadzić ją w życie, a później móc wydać zaoszczędzone pieniądze na własne przyjemności.

Staraj się oszczędzać wodę. Podziękuje ci środowisko, a portfel będzie grubszy

Oszczędzanie wody to niejako twój obowiązek, dlatego nigdy nie powinieneś bezmyślnie jej marnować. I to nie tylko dlatego, że w ten sposób fundujesz sobie horrendalnie wysokie rachunki, przez które twój portfel kurczy się do rozmiarów ziarnka grochu. 

Jest to niezwykle ważne również z perspektywy dbania o naszą planetę. Bez wody nie ma życia, a na Ziemi niedługo może zacząć jej brakować. Ze statystyk wynika, że przeciętny człowiek zużywa jej dziennie aż 150 l! 

Może cię zainteresować: Sprzedawcy nie chcą, żebyś wiedział o tej "funkcji" pralki. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Zastosuj ten trik ze spłuczką w toalecie, a rachunki za wodę polecą w dół

Być może nie wcześniej nie pomyślałeś, że wymiana jednego elementu w toalecie może mieć realny wpływ na wysokość rachunków za wodę.  A jednak wystarczy, że pozbędziesz się pojedynczej spłuczki na wodę w WC, a aby na jej miejscu zamontować podwójną - z większym oraz mniejszym przyciskiem. 

Ten drugi pozwoli ci wlać do muszli mniejszą ilość wody. Jednak ta przy użyciu odpowiednio wysokiego ciśnienia i tak będzie wystarczająca do spłukiwania toalety przy standardowych posiedzeniach. To banalne rozwiązanie pomoże ci ograniczyć zużycie wody w łazience, a tym samym zaoszczędzić fortunę na comiesięcznych opłatach.

Czytaj również: Domowy sposób na czyszczenie piekarnika. Wystarczy pół godziny i będzie błyszczał jak nowy

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki