Reklama
Reklama

Sprzedawcy nie chcą, żebyś wiedział o tej "funkcji" pralki. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Pralka to urządzenie, bez którego dziś trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne życie. Dzięki niej możliwe jest ekspresowe odświeżenie ubrań, usunięcie z nich uciążliwych plam i zapachu potu. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, ponieważ istnieje jedna "funkcja" pralki, o której wiedzą nieliczni, a pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie licz na to, że o tej "funkcji" pralki powiedzą ci sprzedawcy w sklepach z artykułami AGD. Gdyby tylko to zrobili, ludzie najprawdopodobniej zaczęliby rezygnować z zakupu profesjonalnych suszarek.

Takie urządzenia to niemały wydatek, a wystarczy, że poznasz prosty trik, a będziesz mogła cieszyć się idealnie suchymi ubraniami, które będą gotowe do założenia od razu po wyjęciu z bębna zwykłej pralki. Na zawsze zapomnisz o suszeniu mokrych ubrań na sznurze czy grzejniku. 

Może cię zainteresować: Chcesz, by twoja pralka działała bez szwanku przez lata? Pamiętaj o tej czynności

Profesjonalna suszarka do ubrań to niemały wydatek. Mało kogo na nią stać

Suszenie ubrań w profesjonalnej suszarce elektrycznej jest wygodne, ponieważ nie trzeba czekać godzinami, aż ulubione spodnie czy sweter wyschną po praniu. To również oszczędność miejsca i lepsza prezencja łazienki, ponieważ nie wiszą w niej porozwieszane na sznurach fatałaszki. 

Zamiast tego, otrzymujesz eleganckie urządzenie, które możesz postawić obok zwykłej pralki, jednak za taki komfort najpierw musisz zapłacić niemałą cenę. Profesjonalna suszarka elektryczna może kosztować bowiem od 2500 do nawet 5000 zł, a nie każdego stać na taki wydatek.

W ten sposób szybko wysuszysz ubrania w pralce. Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Zastanawiasz się, jak wysuszyć ulubione w pralce? Okazuje się, że to bardzo proste, po prostu po wyjęciu ulubionego ubrania z pralki, dokładnie owiń go dużym, czystym i chłonnym ręcznikiem łazienkowym. 

Tak przygotowaną odzież włóż ponownie do bębna urządzenia i nastaw program wirowania, dostosowany do zaleceń na metce odzieży. Pamiętaj, że im wyższe obroty, tym dokładniejsze będzie suszenie. Wilgoć z mokrego ubrania przeniknie do tkaniny ręcznika, a po wyjęciu z pralki powinna być prawie całkiem sucha.

Czytaj również: Potnij w paski i wrzuć do pralki podczas prania, a zaoszczędzisz fortunę

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki