Reklama
Reklama

Potnij w paski i wrzuć do pralki podczas prania, a zaoszczędzisz fortunę

Kwota, jaką trzeba wydać na środki do prania w sklepach niejednego Polaka może przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli ty również z bólem serca wydajesz na nie pieniądze, zachęcamy cię do wypróbowania prostego domowego triku. Stosuj go regularnie, a sporo zaoszczędzisz. Twój ulubiony płyn do płukania tkanin wystarczy ci na dwa razy dłużej, a ubrania będą tak samo czyste, miękkie i pachnące.

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na praniu w dobie wszechogarniającej drożyzny? Przecież za dobrej jakości płyn do płukania tkanin w przeciętnym sklepie trzeba zapłacić od 30 do nawet 60-70 złotych. To niemało, a opakowanie detergentu nie starcza na długo. 

Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, aby niemal dwukrotnie wydłużyć jego trwałość. Wystarczy, że sięgniesz po ten produkt z szafki pod kuchennym zlewem, a zużycie płynu do płukania tkanin będzie o wiele bardziej ekonomiczne.

Potnij w paski i wrzuć do pralki, a zaoszczędzisz fortunę na płynie do płukania tkanin

Jest jeden prosty domowy sposób, który pozwoli ci niemal dwukrotnie ograniczyć zużycie płynu do płukania tkanin bez straty na jakości czy efekcie prania ubrań. Jeżeli chcesz podreperować nieco swój domowy budżet, po prostu wyciągnij z kuchennej szafki zwykłą płaską gąbkę do mycia naczyń i potnij ją wzdłuż na długie pionowe paski

Pociętą w paski gąbkę ułóż w średniej wielkości plastikowym pojemniku i zalej 2-3 nakrętkami płynu do płukania tkanin. Pozostaw je tak na minimum 30 minut po to, by w tym czasie zdążyły całkowicie nasiąknąć. Podczas jednego prania wykorzystuj około 2 takie paseczki, wrzucając je do bębna wraz z brudną odzieżą. Gdy urządzenie będzie pracować, środek zmiękczający z gąbeczki będzie stopniowo uwalniać się, dzięki czemu ubrania będą miękkie u pachnące. 

Czytaj również: Po sprzątaniu obsypuję tym brudnego mopa. Po 5 minutach jest świeży i pachnący, jak nowy         

Nie tylko gąbka. O tych funkcjach pralki musisz pamiętać, jeśli chcesz zaoszczędzić na praniu

Trik z gąbką do naczyń jest przydatny, ale to nie wszystko, o czym powinieneś pamiętać. Chcąc ograniczyć wydatki na pranie, używając pralki, zawsze korzystaj z trubu eko. Dzięki temu zaoszczędzisz również na rachunkach za wodę i energię elektryczną. Dokładnie czytaj metki na ubraniach. Przecież nie wszystkie swetry i spodnie musisz prać w 60 stopniach Celsjusza. Aby je wyczyścić, często wystarczy użyć trybu prania wykorzystującego temperaturę 40, a nieraz nawet 30 stopni Celsjusza. 

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki