Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Dzięki nim spełnisz marzenie o domowym ogródku

Wiele osób marzy o tym, aby założyć swój niewielki domowy ogródek. Można łatwo spełnić to marzenie, ponieważ wystarczy zaledwie kilka rolek po papierze toaletowym, aby cieszyć się świeżymi ziołami i warzywami, które samodzielnie wyhodujemy. Sprawdź, jak zrobić własny ogródek, używając do tego rolek po papierze.

Dzięki domowemu ogródkowi możemy mieć pod ręką smaczne i świeże warzywa oraz zioła. Jednak, aby tak się stało, musimy najpierw włożyć w to trochę pracy. Cały ten proces możemy sobie ułatwić, stosując nietypowy przedmiot. Mało kto wie, ale wystarczy, że sięgniemy po rolki z papieru toaletowego, a stworzenie własnego ogródka będzie proste i szybkie. 

Chcesz mieć domowy ogródek? Użyj rolek po papierze toaletowym

Jeśli marzymy o domowym ogródku, a nie wiemy, od czego zacząć, to powinniśmy poznać pewien niezawodny sposób, który ułatwi nam cały ten proces. Wystarczy, że do stworzenia ogródka wykorzystamy rolki po papierze toaletowym. Dzięki temu w łatwy, tani i ekologiczny sposób założymy własną uprawę.

Na początek musimy naszykować sobie kilka rolek po papierze toaletowym i naciąć je od spodu w taki sposób, by można było stworzyć z powstałych skrzydełek wieczko. Następnie wsypujemy ziemię do naszych rolek i odkładamy je na bok.

Kolejnym krokiem jest przecięcie pięciolitrowej butelki po wodzie na pół. Nacinamy jej krawędzie tak, by skrzydełka wyginały się ku górze. Na dnie połówki butelki układamy nasze rolki i nakrywamy je górną częścią plastikowego pojemnika. Dzięki temu stworzymy własną mini szklarnię. Na koniec wystarczy wysiać do rolek nasiona, a następnie podlać je i poczekać aż nieco urosną.

Czytaj również: Zmiksuj te pestki, włóż do doniczki i podlej zamiokulkasa. Zdziwisz się, ile nowych liści zyska

Jak inaczej wykorzystać rolki po papierze toaletowym? Dzięki temu twoje nasiona będą świetnie rosły

Oprócz powyższej metody istnieje jeszcze inny sposób, dzięki któremu łatwo wysiejemy nasiona i stworzymy swój domowy ogródek. Wystarczy kilka kroków, dzięki którym będziemy mogli wkrótce cieszyć się zdrowymi i dorodnymi roślinami.

Oto co należy zrobić, aby wykorzystując rolki po papierze toaletowym stworzyć idealne warunki dla nasion:

  1. Szykujemy plastikową tackę.
  2. Przekrajamy rolki po papierze toaletowym na pół i układamy je na plastikowej tacce.
  3. Zasypujemy wszystko obficie ziemią i wrzucamy nasiona do przygotowanych rolek.
  4. Wszystko spryskujemy wodą. Na koniec naszą tackę zawijajmy jedną warstwą folii spożywczej.

W tak przygotowanym domowym ogródku możemy sadzić zarówno zioła, jak i warzywa. Dzięki tej metodzie już po kilku dniach zauważymy pierwsze liście. Wtedy to należy przesadzić nasze sadzonki do większych doniczek. Jednak nie musimy ich wyjmować z rolek, ponieważ z racji tego, że są one biodegradowalne i tak same znikną w ziemi po jakimś czasie.

Zobacz też:

Cynie będą kwitły aż do późnej jesieni. Wystarczy, że zadbasz o te dwie rzeczy

Po zebraniu porzeczek pamiętaj o tym zabiegu. Krzewy ci podziękują

Możesz mieć nawet dwa razy więcej hortensji w ogrodzie. Wystarczy 20 dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: warzywniak | pielęgnacja roślin | uprawa roślin