Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj starego swetra. Dzięki niemu zaoszczędzisz na suszeniu ubrań i płynie do zmiękczania tkanin

Kule do suszarek to drobny element, który może znacznie usprawnić i polepszyć pracę naszej elektrycznej suszarki. Poznaj wszystkie funkcje i zalety tego niedocenianego przedmiotu. Czy wiesz, że możesz zrobić własną wersję kul do suszarki w domu? Podpowiadamy, jak możesz zadbać o swoje pranie i oszczędzić na tym pieniądze.

Kule do suszarki to niewielkie przedmioty o dość twardej strukturze. Można je kupić w sklepie, przez internet lub zrobić je samemu. Sprawdź, dlaczego warto je mieć w swoim domu.

Jak przyśpieszyć pracę suszarki do ubrań? Korzyści z kul do suszarki

Głównym zadaniem kul do suszarki jest wspomaganie i przyśpieszenie procesu suszenia. Dzięki swojemu ciężarowi pozwalają powietrzu na dotarcie do miejsc trudno dostępnych, jednocześnie zwiększając cyrkulacje powietrza. Pranie jest szybciej suche, nawet w miejscach, które do tej pory pozostawały mokre.

Zaletą kuli jest również to, że skutecznie zmiękczają tkaniny. Ubrania staja się przyjemne w dotyku oraz delikatne. W przypadku kurtek kule mogą zapobiegać zbijaniu się ich wypełnienia — pierza lub watoliny.

Kule to także rozwiązanie, na które zdecydować powinni się alergicy. W wielu przypadkach płyn zmiękczający uczula i powoduje nieprzyjemne konsekwencje. Kule do suszarki stanowią dla niego godne zastępstwo. Zmiękczają tkaniny bez konieczności użycia chemii.

Jak zrobić domowe kule do suszarki? Wystarczy jeden stary sweter

Do przygotowania domowych kul do suszarki będziemy potrzebować jednego starego swetra, który spisany jest straty. Konieczne również będą nożyczki oraz igła i nici.

Rozpoczynamy od pocięcia swetra na paski o szerokości od 3 do 6 cm. Następnie końce wszystkich elementów związujemy w jeden supełek. Przekładamy wszystkie paski do środka, aż do momentu, w którym uzyskamy kulę.

Następnie, aby zapobiec rozplątywaniu się, przyszywamy końcówkę kuli. Jeśli zależy nam na gładkiej strukturze kuli, możemy owinąć ją jeszcze jeden raz w kwadrat wycięty ze swetra, a następnie zszyć jego końce.

Jeśli kule są niewystarczająco zbite i boisz się o ich skuteczność, przed pierwszym użyciem zalej je wrzątkiem na co najmniej 30 minut. Może to znacznie poprawić ich jakość.

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki