Reklama
Reklama

Wsyp to do butów i wynieś je na noc na balkon. Skutecznie pozbędziesz się brzydkiego zapachu

Nieprzyjemny zapach z butów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Najczęściej brzydki zapach dotyczy butów zimowych. Prowadzi on do niezręcznych sytuacji i skrępowania, między innymi, kiedy trzeba ściągnąć obuwie w odwiedzinach u znajomych. Jak sobie z tym skutecznie poradzić? Podpowiadamy domowy sposób, dzięki któremu raz na zawsze uporasz się z problemem śmierdzącego obuwia.

Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z butów jest naprawdę wiele. Począwszy od higieny osobistej, a kończąc na materiale, z którego wykonane jest obuwie. Warto się temu przyjrzeć i być może już na tym etapie uda się wyeliminować uporczywy problem. Jeśli to nie okaże się skuteczne, warto sięgnąć po domowe sposoby, które są nieocenione w zwalczaniu tego typu kłopotów. 

Proszek do pieczenia skuteczny nie tylko w kuchni  

Znajomość domowych sposobów jest bezcenna, jeśli chodzi o sprzątanie w domu czy próby poradzenia sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Tak samo jest w przypadku nieprzyjemnego zapachu z obuwia. Wystarczy jedna rzecz, którą z pewnością każdy posiada w kuchni.  

Jak tylko poczujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z twojego obuwia, działaj. Może Ci w tym pomóc proszek do pieczenia. Jak widać ma on zastosowanie nie tylko w pieczeniu smakołyków. Wystarczy wsypać do każdego buta po łyżce i tak zostawić na całą noc. 

Z racji ujemnych temperatur panujących na zewnątrz w czasie zimy, warto dodatkowo wystawić buty na balkon bądź taras. To sprawi, że sposób ten okaże się jeszcze bardziej skuteczny. Rankiem po przykrym i uciążliwym zapachu nie powinno zostać śladu. 

Przeczytaj również: Jak wyczyścić fotel uszak? Nic prostszego, wystarczy jeden produkt, który masz w kuchni

Co jeszcze może pomóc na nieprzyjemny zapach z butów? 

Kiedy nieprzyjemny zapach jest naprawdę intensywny warto jednocześnie zastosować kilka sposobów. Co oprócz proszku do pieczenia może dobrze sobie poradzić ze śmierdzącym obuwiem? Nieoczywistym może wydawać się zastosowanie czarnej herbaty. Wystarczy do butów włożyć kilka saszetek i tak pozostawić na całą noc. Torebki herbaty dobrze pochłaniają wilgoć, usuwając również brzydki zapach.  

Niezawodna, wielozadaniowa soda oczyszczona również świetnie się sprawdzi w próbie uratowania obuwia przed brzydkim zapachem. Idealnie oczyści buty, a także rozprawi się z nieprzyjemnym zapachem. Tak jak w poprzednich sposobach, wsyp sodę do każdego z butów i pozostaw na całą noc. Tutaj również warto obuwie wystawić na balkon po to, aby je przemrozić. 

Skuteczne jest również zastosowanie żwirku dla kota, który dobrze chłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach. Po zastosowaniu tych sposobów należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu butów w środku. Dla wzmocnienia efektu warto do każdego z butów wlać po 2-3 kropelki olejku z drzewa herbacianego, który wykazuje właściwości antybakteryjne. Na co dzień warto dbać również o regularne wietrzenie obuwia. 

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki