Reklama
Reklama

W ten sposób szybko odświeżysz pościel. Wystarczy jeden produkt, który masz w kuchni

W pościeli spędzamy wiele godzin w ciągu doby, a z racji tego, że ma ona bezpośredni kontakt z naszą skórą, warto zadbać o regularne pranie oraz odświeżanie jej. Możemy to robić na różne sposoby, dzięki którym zaoszczędzimy nieco czasu. Podpowiadamy, jak dzięki domowym metodom szybko i łatwo odświeżyć naszą pościel, aby zadbać o swój komfort i swoje zdrowie.

Czysta i pachnąca pościel znacznie wpływa na naszą jakość snu, a także na zdrowie, gdyż nie musimy martwić się bakteriami, zanieczyszczeniami i roztoczami. Jednak, aby tak się stało, musimy odpowiednio często prać materiał, a także co jakiś czas dodatkowo odświeżać swoją pościel. Sprawdź, jak to zrobić, dzięki jednemu, dobrze znanemu produktowi, który znajdziesz w swojej kuchni.

Jak często należy prać pościel? Pamiętaj o regularności

Nasza pościel każdego dnia ma styczność z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Pojawia się na niej między innymi pot, martwy naskórek oraz wszelkiego rodzaju okruszki i brudy, które wraz z sobą wnosimy do łóżka.

Wobec tego bardzo ważne jest regularne pranie pościeli, aby pozbyć się tych wszystkich zanieczyszczeń. Powinno się to robić nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Jednak jeżeli w naszym domu jest pies lub kot albo w ostatnim czasie byliśmy przeziębieni, powinniśmy robić to częściej.

Co istotne, pamiętajmy także o wypraniu pościeli od razu po zakupie. Dzięki temu zadbamy o swoje zdrowie i komfort spania. Poza regularnym praniem materiałów warto także systematycznie odświeżać swoją pościel. Wystarczy nam do tego jeden produkt z kuchennej szafki.

Czytaj również: Wsyp łyżeczkę do pralki, a ubrania na długo zachowają kolor. Ten sposób zdradziła mi babcia

W jaki sposób odświeżyć pościel? Sięgnij do kuchennej szafki po ten produkt

Do odświeżenia pościeli potrzebujemy jedynie dobrze znanego nam produktu, który sprawdza się podczas gotowania, sprzątania oraz prania. Chodzi tu oczywiście o sodę oczyszczoną.

Co więcej, produkt ten działa antybakteryjnie, więc nadaje się do odświeżania pościeli bez konieczności wkładania jej do pralki. Wystarczy, że naszą tkaninę umieścimy w wannie, a następnie obficie posypiemy ją sodą.

Całość pozostawiamy na około godzinę, a po upływie tego czasu pościel mocno i dokładnie wytrzepujemy. Możemy ją dodatkowo odkurzyć czystą końcówką lub rozwieście na sznurku na godzinę. Dzięki tym czynnościom nasza pościel nie tylko będzie zdezynfekowana i odświeżona, ale także pomoże nam to pozbyć się drobnych przebarwień na materiale.

Jak odświeżyć pościel bez prania? Aktualna pogoda daje nam idealne warunki do tego

Innym sprawdzonym sposobem na szybkie odświeżenie pościeli bez prania jest po prostu wykorzystanie naturalnych warunków. Zwłaszcza teraz, gdy panują ujemne temperatury.

Dzięki temu zaledwie dwugodzinne wietrzenie pościeli na zewnątrz, podczas mrozu skutecznie usunie roztocza oraz inne drobnoustroje. Natomiast w ciepłe dni, pościel powinniśmy wystawiać nawet na cały dzień, aby na pewno pozbyć się zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak, że wietrzenie nie może nam zastępować regularnego prania.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie