Reklama
Reklama

Jak wyczyścić fotel uszak? Nic prostszego, wystarczy jeden produkt, który masz w kuchni

Fotel uszak ceniony jest z uwagi na oryginalny design, a także wygodę użytkowania. Żeby jednak przyjemnie się z niego korzystało, powinien być czysty i świeży. Jak go wyczyścić, aby wyglądał jak nowy? Wystarczy sięgnąć po domowe metody. Podpowiadamy, czego użyć, by przywrócić mu perfekcyjny wygląd.

Meble tapicerowane powinny być regularnie czyszczone, aby zapobiec rozwojowi roztoczy i pozbyć się czy to nagromadzonych okruszków, czy też nawet resztek naszego naskórka. Czyszczenie mebli tapicerowanych nie jest jednak proste. Trzeba użyć środków, które pozbędą się zanieczyszczeń, a jednocześnie nie uszkodzą materiału. Trudno też wydobyć brud z różnych zakamarków, w których się zbiera. W domach często pojawia się popularny fotel uszak. Podpowiadamy, jakimi domowymi sposobami możemy przywrócić mu świeży wygląd.

Fotel uszak — modny element salonu

Fotel uszak wyróżnia się wysokim oparciem, z tak zwanymi uszami. Wygodne siedzisko i podłokietniki sprawiają, że zapewnia użytkownikom komfort i jest często wybierany do domów czy mieszkań. Można go dobrać do sofy czy narożnika lub zdecydować się na model w innym kolorze, który będzie od razu przyciągał spojrzenia gości.

Meble tapicerowane najlepiej wyczyścić domowymi metodami, aby uniknąć stosowania chemii, która mogłaby negatywnie wpłynąć na tapicerkę. Niektórzy sięgają po żelazko parowe lub parownicę, jednak nie jest to najlepszy pomysł, gdy meble zostały wykonane ze sztucznych materiałów. Do usunięcia z jego powierzchni zabrudzeń wystarczy użyć soku z cytryny, wody i sody oczyszczonej. 

Czytaj też: Denerwują cię zaparowane okna? Posmaruj je tym, a problem zniknie 

Jak wyczyścić fotel uszak? Wypróbuj tę mieszankę

Litr wody wystarczy wymieszać z sokiem z połówki cytryny i łyżką sody oczyszczonej. Powstanie mieszanka, dzięki której łatwo usuniemy z powierzchni fotela brud i zanieczyszczenia. Wystarczy zamoczyć w roztworze miękką ściereczkę i przetrzeć tkaninę.

Ewentualne tłuste plamy możemy zaś zlikwidować przy pomocy mąki ziemniaczanej. Przesiewamy ją przez sitko bezpośrednio na plamę, a następnie pozostawiamy na godzinę. Gdy ten czas upłynie, wystarczy odkurzyć fotel - plama bowiem zniknie. Tłuszcz wsiąknie w mąkę i nie będzie już szpecił powierzchni fotela. 

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie