Reklama
Reklama

Zamiast wyrzucać, włóż je do czajnika. Po osadzie z kamienia nie będzie śladu

Odkamienianie czajnika to czynność, o której lepiej nie zapominać. Zwłaszcza jeśli woda w kranie jest twarda, zawiera sporo jonów wapnia oraz magnezu, które pod wpływem wysokiej temperatury przekształcają się w węglany, osiadające ściankach urządzenia. Osad ten nie musi zaszkodzić zdrowiu, ale może zniszczyć drogi sprzęt i zrujnować smak gorących napojów. Usuwaj więc kamień z czajnika regularnie, wykorzystując odpady z warzywa, które często gości na polskich stołach.

Kamienia z czajnika powinieneś pozbywać się regularnie. W przeciwnym razie możesz zniszczyć urządzenie, gotowanie wody będzie wolniejsze, a w przygotowanych przez ciebie napojach zaczną pływać nieestetyczne drobinki. Jeżeli chcesz, aby smak twojej ulubionej kawy czy herbaty pozostawiał wiele do życzenia, postaraj się znaleźć czas na to, by przynajmniej dwa razy w miesiącu odkamienić swój czajnik. 

Nie zajmie ci to wiele czasu i wcale nie musisz używać do tego celu specjalnych preparatów. Istnieje wiele domowych sposobów, aby usunąć kamień z czajnika szybko i skutecznie. Ostry zapach octu może być jednak dla niektórych nie do wytrzymania, dlatego zalecamy ci wypróbować inny, prosty trik. 

Wrzuć obierki z ziemniaka do czajnika, a pozbędziesz się osadu z kamienia

Jeżeli chcesz szybko pozbyć się kamienia z czajnika, sięgnij po kuchenny odpad, a mianowicie po obierki z popularnych warzyw, którymi większość Polaków zajada się przynajmniej kilka razy w tygodniu. 

Chodzi oczywiście o ziemniaki, jedzone solo w formie frytek, dodatku do mięsa, klusek śląskich czy kopytek. Zamiast wyrzucać obierki z ziemniaków do kosza, wykorzystaj ich cenne właściwości. Po prostu wrzuć je do czajnika, wlej wodę i zagotuj. Później pozbądź się całej zawartości i jeszcze raz podgrzej wodę, a odświeżysz kuchenny sprzęt i pozbędziesz się uciążliwego osadu. 

Może cię zainteresować: Nie musisz wyrzucać zapuszczonej blachy z piekarnika. Babciny sposób sprawi, że znów będzie lśnić jak lustro                

Nie tylko obierki z ziemniaka. Te produkty również usuną kamień z czajnika

Zamiast obierek z ziemniaka, do odkamieniania czajnika możesz wykorzystać również inne, naturalne produkty z kuchennej szafki. Do tego celu świetnie sprawdzi się również kwasek cytrynowy, ocet lub cola z wodą. To jednak nie wszystkie sposoby. 

Poza tym, aby usunąć osad z kamienia w czajniku, możesz wykorzystać również sodę oczyszczoną. Po prostu wsyp trzy czubate łyżki produktu do środka urządzenia, zalej wodą i odstaw na 20 minut. Później pozbądź się zawartości, ponownie wlej samą wodę i zagotuj, a twój czajnik na pewno będzie lśnił czystością. 


Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie