Reklama
Reklama

Nie mocz grzybów w wodzie. Zastąp ją tym, a będą miękkie i smaczne

Suszone grzyby to składnik, który możemy znaleźć w wielu świątecznych daniach i ciężko wyobrazić sobie bez nich wieczerzę wigilijną. Jednak, aby miały wyjątkowy smak i konsystencję, musimy najpierw odpowiednio je namoczyć. Warto w tym przypadku zastąpić wodę innym składnikiem, który wydobędzie z naszych grzybów jeszcze więcej aromatu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wpływ na smak naszych grzybów ma nie tylko ich moczenie, ale także woda, w której nasze grzyby lądują. Co więcej, możemy poprawić ich aromat, namaczając je w czymś zupełnie innym niż woda. Wtedy to zredukujemy gorzki posmak i wydobędziemy to, co najlepsze z grzybów, dzięki czemu nasze potrawy świąteczne będą jeszcze smaczniejsze. Sprawdź, jak prawidłowo namaczać suszone grzyby.

W jakiej wodzie najlepiej będzie moczyć suszone grzyby?

Namaczanie suszonych grzybów to ważny element świątecznych przygotowań. Często można usłyszeć o wielu różnych sposobach wykonywania tej czynności. Jednak, jeśli decydujemy się na moczenie grzybów w wodzie, powinniśmy wybrać poniższą, niezawodną metodę.

Na początek musimy oczywiście umyć nasze grzyby, najlepiej czyszcząc je w letniej wodzie. Następnie odcedzamy i je i dopiero przechodzimy do moczenia. Suszone grzyby powinniśmy umieścić w niewielkiej ilości ciepłej wody. W tym celu musimy nią zalać grzyby i kilkukrotnie zamieszać.

Jeśli chodzi o długość moczenia grzybów, to jest to dość uniwersalna kwestia. Niektórzy moczą je przez kilka godzin, a inni przez całą noc. Jednak najważniejsze jest to, że najkrócej powinny moczyć się prawdziwki i podgrzybki. Istotne jest także, to kiedy były zbierane grzyby, ponieważ najszybciej będą się namaczały te, które zebrane były jeszcze w tym roku.  

Czytaj również: Piecz łososia w ten sposób, a na pewno nie wyjdzie suchy

W czym jeszcze moczyć suszone grzyby, aby były smaczne i aromatyczne?

Jednak jeśli chcemy osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto sięgnąć po inną metodę moczenia suszonych grzybów. Wtedy to zamiast wody używamy ciepłego mleka z dodatkiem soli.

To połączenie sprawi, że grzyby zmiękną o wiele szybciej i nie będziemy musieli czekać całej nocy, aby były gotowe do użycia. Jednak pamiętajmy, że grzyby zalane mlekiem muszą się kąpać przynajmniej godzinę, aby pozbyć się ich gorzkawego posmaku.

W efekcie po zastosowaniu tego sposobu nasze grzyby będą bardziej miękkie, a w dodatku zyskają aromat i aksamitny smak. Mleko możemy zastąpić również octem, który dodatkowo podkreśli smak grzybów i równocześnie w krótkim czasie je zmiękczy.

Zobacz też:

Ten trik ochroni cię przed złodziejami na cmentarzu. Nigdy więcej nie zabiorą ci lampionu

Kiszona kapusta nie tylko do obiadu. Możesz użyć jej w trakcie sprzątania

Robisz to z grzybami przed suszeniem? Nie dziw się, że pleśnieją

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta | domowe sposoby | grzyby