Reklama
Reklama

Mieszkańcy tych miast uwielbiają święta. To tu stoją najpiękniejsze choinki na świecie

Choinka to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia, który tworzy ten wyjątkowy, świąteczny klimat. Na całym świecie w wielu miastach w okresie oczekiwania na ten niezwykły czas, ustawiane są duże, imponujące drzewka bożonarodzeniowe. Przedstawiamy, najpiękniejsze i najpopularniejsze choinki z różnych regionów świata.

Miejska choinka to miłe urozmaicenie czasu oczekiwania na święta. Szczególnie gdy jest ona tak imponująca, jak w niektórych miejscach na świecie. Wtedy nie tylko jest ona przyjemnością dla mieszkańców, ale i przyciąga wielu turystów z różnych zakątków Ziemi. Sprawdź, które choinki dzierżą tytuł najpiękniejszych na świecie.

Oto najpiękniejsze choinki świata. Te miejsca przyciągają miliony turystów

Na całym świecie ludzie szykują się do świąt. W niektórych miejscach choinka miejska jest traktowana bardzo poważnie i w rezultacie można cieszyć się imponującymi i niepowtarzalnymi drzewkami bożonarodzeniowymi.

Przedstawiamy najpiękniejsze choinki na świecie, które co roku przyciągają wielu turystów, pragnących poczuć klimat bożonarodzeniowych świąt. Portal wanderlust.co.uk wyodrębnił 8 najładniejszych drzewek. Oto one:

  • Wilno - pierwsza w zestawieniu pojawia się choinka w Wilnie. Jest to litewska dekoracja, która od lat oczarowuje mieszkańców i odwiedzających miasto. Od dawna uznawana jest za jedną z najpiękniejszych. Ciekawostką jest także to, że motyw przewodni choinki zmienia się co roku. Obecnie u podnóża choinki stworzono przypominającą prezenty konstrukcję, na którą odwiedzający mogą wejść, aby podziwiać okolicę. Warto wspomnieć również, że w tym roku po raz pierwszy od 14 lat na Placu Katedralnym pojawiła się naturalna choinka, o imponującej wysokości ponad 16 metrów.
  • Rio de Janeiro - kolejną pozycją jest choinka z Brazylii. Wyróżnia ją to, że unosi się ona na wodzie. Co więcej, w 2007 roku to słynne drzewko bożonarodzeniowe, trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższa pływająca choinka (84,73 m).
  • Monte Ingino - choinka na zboczach Monte Ingino we Włoszech zdecydowanie się wyróżnia nie tylko dzięki lokalizacji, ale i swojej wielkości. Dekoracja ma bowiem aż 750 m wysokości i 450 m szerokości, a składa się wyłącznie z 300 lampek, więc jest to choinka dwuwymiarowa.
  • Strasburg - choinka we Francji jest znacząco mniejsza, ale wciąż robi ogromne wrażenie, dzięki swoim świetnym dekoracjom. Drzewko świąteczne ma 30 m wysokości, ale 7 km ozdabiających go światełek również wygląda imponująco.
  • Covent Garden - londyńska choinka co roku przyciąga wielu turystów. Drzewko wybierane jest z tej samej farmy, z której korzysta rodzina królewska.
  • Taipei - to najbardziej nietypowa choinka. Wynika to z tego, że choinka w Tajwanie nie uwzględnia nawet drzewka. Jest to po prostu ozdobiony światełkami budynek, który imituje drzewko.
  • Lizbona -  w Portugalii mieszkańcy pozostają wierni tradycyjni, pomimo że jest to sztuczna choinka.  Drzewo, ma wysokość 20-piętrowego budynku i ustawione jest w parku przed XV-wiecznym klasztorem.
  • Dortmund - w rankingu nie mogło zabraknąć oczywiście propozycji z Niemiec. Choinka, która zdobi środek Placu Hansaplatz mierzy aż 45 metrów, a na jej szczycie postawiony jest dodatkowo kilkumetrowy anioł.

Czytaj również: Jodłę kaukaską w doniczce podlewaj w ten sposób. Będzie zielona aż do lutego

Rockefeller Christmas Tree. Ta choinka od lat stanowi symbol świąt

Nowojorskie drzewo co roku przyciąga tłumy mieszkańców, turystów oraz fanów filmowych produkcji. Dużą sławę choince przyniosła druga odsłona przygód Kevina McCallistera, czyli "Kevin sam w Nowym Jorku".

W tym roku choinka przy Rockefeller Centre na Manhattanie to świerk norweski o wysokości około 25 m, który waży prawie 12 ton. Drzewko bożonarodzeniowe ozdobiono 50 tysiącami różnobarwnych światełek LED oraz gwiazdą Swarovskiego o wysokości 2,7 m, którą pokrywają 3 miliony kryształków. Liczby w tym przypadku są imponujące, ponieważ sam czubek waży pół tony.

Zobacz też:

Planujesz urlop w Hiszpanii? Z tej atrakcji już nie skorzystasz

Polska Chorwacja. To kąpielisko w Małopolsce przyciąga tłumy

Mało kto wie o tych miejscach na warszawskim lotnisku. Mogą bardzo ułatwić podróż

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | atrakcje