Reklama
Reklama

Choinka bez bombek? Nowy trend podbija TikToka. Jak ubrać drzewko w stylu skandynawskim?

Dekorowanie świątecznego drzewka bombkami wydaje się tak normalne, jak jedzenie jajek w Wielkanoc. Dawniej jednak nie przystrajało się choinki bombkami, tylko naturalnymi produktami, jak orzechy czy jabłka. TikToka podbija właśnie nowy trend związany ze zdobieniem choinki, zgodnie z którym drzewko ma prezentować się możliwie jak najbardziej naturalnie. W tym roku możesz je przystroić w stylu skandynawskim. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i prostotą. Wnętrza urządzone w tym stylu pełne są jasnych, naturalnych barw i funkcjonalnych mebli. Można do nich dopasować również choinkę, która nie musi być obwieszona łańcuchami, bombkami i kolorowymi cukierkami. TikToka podbija właśnie nowy trend, który spodoba się każdemu, kto chciałby postawić na elegancję i naturalność. Świąteczne drzewko nie musi już wcale uginać się od nadmiaru ozdób. Podpowiadamy, jak przystroić je w stylu skandynawskim.

Postaw na naturę. Wyeksponuj piękno drzewka

Wielu ludzi chce, by świąteczne drzewko prezentowało się możliwie jak najlepiej. Nadmiar ozdób w odmiennych kolorach nie wygląda jednak elegancko. Warto nieco je ograniczyć, by nie zasłoniły naturalnego piękna drzewka. W krajach skandynawskich już od dawna praktykuje się zwyczaj raczej skromnego ozdabiania choinki, dzięki czemu piękno rośliny jest ładniej wyeksponowane. 

Coraz więcej ludzi przekonuje się do tego sposobu dekoracji — zwłaszcza ci, którzy już mieszkają we wnętrzach w stylu skandynawskim i ci, którzy lubią minimalizm i prostotę. Internauci dzielą się pomysłami na ozdabianie drzewka bez plastikowych ozdób. Niektórzy zakładają nawet na choinkę wyłącznie lampki.

Czytaj też: W święta wieszamy ją pod sufitem. Ma wyjątkową symbolikę i wcale nie chodzi o miłość 

Choinka w stylu skandynawskim. Jasne kolory i naturalne ozdoby

Świąteczne drzewko w stylu skandynawskim nie może być obwieszone plastikowymi ozdobami. Powinniśmy raczej postawić na naturalne materiały, jak drewno czy szkło. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej zdecydować się na takie barwy jak beż, biel, srebro i złoto. Światełka nie powinny mienić się kolorami — lepiej wybrać te jednolite, o ciepłej barwie. Drzewko można też przystroić naturalnymi dekoracjami, jak plastry suszonych pomarańczy czy cytryn i szyszki. Rewelacyjny efekt uzyskamy też dzięki dekoracjom wykonanym z drewna lub sznurka.

Warto pamiętać, że bombki na choince pojawiły się dopiero w roku 1840, gdy zostały wykonane ze szkła przez Hansa Greinera. Według legendy wykonał je, ponieważ nie było go stać na ozdobienie choinki ciastkami, orzechami, jabłkami i świecami, którymi wówczas przystrajano świąteczne drzewka. Można więc powiedzieć, że udekorowanie choinki w stylu skandynawskim to powrót do źródeł i tradycji. 

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta