Reklama
Reklama

​Ta wyspa jest idealna dla rodzin z dziećmi. Ciepło przez cały rok i pływanie z delfinami

Dla wielu osób kwestia pogoda jest fundamentalna w przypadku wyboru miejsca na wakacje. Szczególnie gdy wyjeżdżamy z dziećmi. Nic więc dziwnego, że taką popularnością cieszą się destynacje, gdzie dobrą pogodę możemy spotkać przez cały rok. Poznaj uroki Teneryfy, gdzie oprócz wypoczynku możesz, chociażby... popływać z delfinami.

Teneryfa — geografia i klimat

Teneryfa jest największą z siedmiu Wysp Kanaryjskich, które są hiszpańskim archipelagiem leżącym na Oceanie Atlantyckim, na zachód od wybrzeży Afryki (ok. 300 km na zachód od linii brzegowej Maroka). Wyspa jest popularnym celem turystycznym ze względu na piękne plaże oraz różnorodność krajobrazów. Teneryfa charakteryzuje się łagodnym klimatem przez cały rok, który określany jest jako subtropikalny. Charakteryzuje się ciepłymi temperaturami przez cały rok, a średnia temperatura miesięczna waha się od 24 stopni Celsjusza w styczniu i grudniu do 29 stopni Celsjusza w sierpniu.

Sprawdź również: Tu wypoczniesz taniej, niż nad Bałtykiem. Tygodniowy urlop poniżej 1000 zł

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Na Teneryfie każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy plażowania i odpoczynku chętnie skorzystają z uroków bajkowych plaż, w tym najpiękniejszej plaży na Wyspach Kanaryjskich, która zachwyca kolorem piasku. Dla fanów sportów wodnych na wyspie są idealne warunki do surfingu, windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania. Liczne szlaki piesze oferują możliwość odkrywania różnorodnych krajobrazów wyspy (od lasów laurowych po surowe tereny wulkaniczne), a wieczorem najlepiej... spojrzeć w niebo. Dlaczego? Bo Teneryfa to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji gwiazd. Sprzyja temu czyste niebo oraz minimalne zanieczyszczenie świetlne.

Sprawdź również: Ten szklany taras widokowy znajdziesz w Chorwacji. Gwarantuje niezapomniane przeżycia

O tych atrakcjach turystycznych nie możesz zapomnieć na Teneryfie

Będąc na największej z Wysp Kanaryjskich nie zapomnij odwiedzić Parku Narodowego Teide, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a jego główną atrakcją jest wulkan Teide, z którego można podziwiać spektakularne widoki. Kolejnym miejscem na turystycznej mapie Teneryfy jest stolica wyspy, czyli Santa Cruz de Tenerife. Znana jest z kolorowych karnawałów, a także licznych muzeów, parków czy tętniących życiem ulic handlowych.

Sprawdź również: Ten kraj skrywa wiele cudów, ale dla Polaków wciąż jest przystankiem w drodze na wakacje

Na liście najpopularniejszych atrakcji Teneryfy, szczególnie dla osób podróżujących z dziećmi, nie może zabraknąć Loro Park oraz Siam Park. Pierwszy z nich to ogród zoologiczny i botaniczny, gdzie możemy obejrzeć różne gatunki zwierząt oraz imponujące kolekcje roślin. Z kolei Siam Park to jeden z największych parków wodnych w Europie, który oferuje mnóstwo atrakcji wodnych i zjeżdżalni.

Sprawdź również: Wyspa, na której czas się zatrzymał. Zamiast samochodów jeżdżą powozy konne, a widoki zachwycają

Na koniec warto sobie zostawić La Lagunę oraz Mascę. La Laguna to historyczne miasto, w którym możemy podziwiać dobrze zachowaną architekturę kolonialną. Jest również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Masca natomiast to malownicza wioskach w górach Teno, która jest idealnym celem podróży dla miłośników pieszych wędrówek.

Sprawdź również: Niezwykła atrakcja turystyczna w Czechach. Tylko 2 godziny od granicy

Na Teneryfie możesz także... popływać z delfinami!

Będąc na Teneryfie można również, spotkać się z delfinami. Na pokaz można udać się do najlepszego nowoczesnego zoo na świecie, czyli Loro Park. Można je również obserwować w oceanie! W wodach Oceanu Atlantyckiego wokół Teneryfy możemy spotkać te ssaki, a nawet z nimi popływać. Można je obserwować przez cały rok, a co więcej... możemy w tym miejscu spotkać także wieloryby, a nawet orki. Przez lokalne biura podróży organizowane są specjalne wycieczki, by turyści mogli zobaczyć te wspaniałe zwierzęta w środowisku naturalnym.

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje