Reklama
Reklama

To najpiękniejsza plaża na Wyspach Kanaryjskich. Zachwyca kolorem piasku

Teneryfa to wyspa na Oceanie Atlantyckim, będąca częścią Wysp Kanaryjskich. To największa wyspa archipelagu i najludniejsza wyspa Hiszpanii. Jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów, spragnionych odpoczynku, egzotyki i dobrej zabawy. Na odwiedzających czeka między innymi piękna plaża Playa Jardin, która zachwyca niezwykłym kolorem piasku. Dlaczego jest tak wyjątkowa?

Naturalne plaże na Teneryfie pokryte są czarnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego. To wielka atrakcja dla turystów, przyzwyczajonych do jasnego piasku. Playa Jardin jest jedną z najpiękniejszych i niezwykle chętnie odwiedzanych. Sprawdź, co oferuje turystom.

Playa Jardin — czarna plaża na Teneryfie

Playa Jardin to jedna z najpiękniejszych plaż na całej Teneryfie. Znajduje się w Puerto de la Cruz i składa się z trzech części: dwóch dużych plaż i jednej mniejszej, umiejscowionej między skałami. Piasek na każdej z nich ma inną ziarnistość — od niewielkich kamyczków, po czarny pył, który wręcz trudno zmyć.

Czarna plaża otoczona jest przez palmy, kaktusy i kwiaty. Bujna roślinność sprawia, że miejsce prezentuje się jeszcze bardziej egzotycznie. Wzdłuż linii brzegowej rozciąga się aleja, a przy niej ulokowane są restauracje, kawiarnie i kluby. 

Czytaj też: Niezwykła atrakcja turystyczna w Czechach. Tylko 2 godziny od granicy 

Playa Jardin — ciemne plaże i barwne ogrody

Playa Jardin uchodzi za niezwykle ciekawą i piękną. Usytuowana jest między zamkiem Castillo de San Felipe a dzielnicą Punta Brava. "Jardin" oznacza w języku hiszpańskim "ogród". 

Nazwa rzeczywiście oddaje ducha tego miejsca. Otoczenie plaży pełne jest bowiem bujnej roślinności i jaskini skalnych. Jest nawet wodospad z morską wodą. Wszystko zostało zaprojektowane przez słynnego kanaryjskiego architekta, Cesara Manrique. Z barwnymi roślinami kontrastuje ciemny piasek pochodzenia wulkanicznego.

Plaża jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Dzięki placom zabaw jest to również miejsce, w którym świetnie będą się bawić dzieci. Kolejne zalety to prysznice, przymierzalnie, miejsca do wynajęcia leżaków i parasoli, a także restauracje z widokiem na Ocean Atlantycki.

Plaża jest strzeżona przez ratowników, a by fale nie stanowiły zagrożenia, wyposażono ją w falochrony. O jej wysokiej czystości i bezpieczeństwie świadczy oznaczenie Błękitnej Flagi, które uzyskuje od 1999 roku. 

Zobacz też:

Na tej plaży nie zajmiesz sobie miejsca o szóstej rano. Kary przekraczają 1000 złotych

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka | urlop | wakacje | wczasy | wyspy