Reklama
Reklama

Wyspa, na której czas się zatrzymał. Zamiast samochodów jeżdżą powozy konne, a widoki zachwycają

Spetses to grecka wyspa, o której wciąż się mało mówi, choć uznawana jest za idealną. Zachwyca widokami, luksusowymi miejscami, a także czymś, czego można doświadczyć tylko tutaj. Na wyspie Spetsas zatrzymał się czas, bowiem zamiast samochodów jeżdżą tutaj powozy konne. To zdecydowanie unikatowa wyspa. Dowiedz się więcej na jej temat, a być może swoje wakacje spędzisz właśnie na niej.

Wśród wielu greckich wysp, Spetses jest prawdziwą perełką, która wciąż pozostaje nieodkryta. Oferuje niezapomniane krajobrazy, luksus, a także prestiż. Powozy konne zamiast samochodów czynią natomiast tę wyspę niepowtarzalną. Klimatu Spetses nie można sobie wyobrazić, trzeba go poczuć na własnej skórze.  

Spetses — idealna grecka wyspa  

Grecka wyspa Spetses należy do archipelagu wysp Sarońskich na Morzu Egejskim. Magazyn CN Traveller określił ją jako “idealną grecką wyspę". Wiele turystów przybywających tutaj przyznaje, że takie miano nadano tej wyspie nie bez powodu.  

Spetses to piękne wybrzeże, widoki, a także wyjątkowy klimat, gdzie rajski powiew przeplata się z luksusem. Prestiżowych budynków tutaj bowiem nie brakuje. Wyspa ta nie jest popularna wśród turystów, dlatego na tłumy oraz masową turystykę nie można narzekać.  

Sielska atmosfera jest za to tutaj odczuwana na każdym kroku. Chwilami można mieć poczucie, jakby czas się zatrzymał. Potwierdzają to powozy konne, które można spotkać na ulicy zamiast samochodów, z których korzystanie jest na tej wyspie niezwykle ograniczone.  

Czym więc jeździ się na Spetses? Oprócz koni głównym środkiem transportu są wodne taksówki. Ponadto można tu spotkać podróżujących skuterami bądź rowerami. Widok powozów konnych z pewnością dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku.  

Zobacz również: Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

Wyspa, która zachwyca. Co czeka na turystów na Spetses? 

Spetses nie należy do dużych wysp, ale pomimo tego można tutaj spędzić miło, a przede wszystkim ciekawie czas. Przez wielu wyspa ta jest uważana jako idealny cel na weekendowy wypoczynek, co praktykują między innymi zamożni Ateńczycy.

Dużą zaletą tej wyspy są oczywiście widoki. Zabudowania znajdują się tylko wzdłuż wybrzeża. Reszta wyspy jest praktycznie niezamieszkana, przez co bujnie porasta roślinnością, tworząc malownicze krajobrazy. Jeśli chodzi o architekturę na wyspie, ta jest zachowana w tradycyjnym stylu, czym zachwyca wszystkich przybyłych. 

A oprócz widoków, co jeszcze do zaoferowania ma ta wyspa? Port Dapia, który uznawany jest wręcz za serce Spetses.  Ponadto ciekawe zabytki, takie jak muzeum greckiej bohaterki Laskariny Bubuliny czy hotel Posidonion, którego budynek jest jednym z najsłynniejszych na wyspie. Na odwiedzenie czeka również kaplica Panagia Armata

Wiele osób wizytę na wyspie Spetses łączy z wycieczką na grecką wyspę Hydra, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Warto także rozważyć odwiedzenie tej wyspy we wrześniu, kiedy odbywa się tutaj coroczne święto upamiętniające zwycięstwo Greków. Spetses staje się wtedy jeszcze bardziej wyjątkowa.

Zobacz też:

To jedna z najniezwyklejszych wysp na świecie. Cały czas zmienia swój kształt

Protesty w turystycznym raju. Planujesz wakacje na tej wyspie?

​Planujesz wakacje we Włoszech? Tego nigdy nie rób podczas urlopu w tym kraju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turystyka | ciekawe miejsca | wakacje | wyspy