Reklama
Reklama

Ten szklany taras widokowy znajdziesz w Chorwacji. Gwarantuje niezapomniane przeżycia

Chorwacja to kraj chętnie odwiedzany przez turystów. Słynie z malowniczych wybrzeży Adriatyku, ciekawej historii i urokliwych, nadmorskich miejscowości. Od 2020 roku przyciąga turystów kolejną atrakcją – tarasem widokowym o szklanej podłodze, zawieszonym 1228 metrów nad poziomem morza. To niezwykłe miejsce, które gwarantuje niezapomniane wrażenia. Co warto o nim wiedzieć?

Skywalk Biokovo gwarantuje niezwykłe przeżycia. W tym miejscu możemy dosłownie stanąć nad przepaścią, dzięki przezroczystej podłodze tarasu. To jedna z atrakcji turystycznych Chorwacji, zapewniająca panoramiczny widok na okoliczne góry, rozległe doliny i wybrzeże Adriatyku. Co warto wiedzieć o tym ciekawym miejscu?

Skywalk Biokovo — niezwykły spacer w chmurach

Skywalk Biokovo to magiczne miejsce na mapie Chorwacji. Konstrukcja została otwarta w 2020 roku i od tego czasu ściągają do niej licznie spragnieni wrażeń turyści. To część większego kompleksu turystycznego, obejmującego również inne atrakcje Parku Przyrody Biokovo. Wśród licznych szlaków turystycznych i punktów widokowych wyróżnia się jednak konstrukcja z hartowanego szkła i stali.

Wszystko zostało tak zaprojektowane, by gwarantować bezpieczeństwo odwiedzających. Jednocześnie turyści mogą liczyć na mocne wrażenia, gdyż z powodu przezroczystej podłogi tarasu mamy wrażenie poruszania się w chmurach. Możemy też podziwiać malownicze widoki Adriatyku, dolin i gór. Taras umiejscowiony jest 1228 metrów nad poziomem morza i otwarty jest od 1 marca do 31 października, w godzinach 8:00 - 20:00. 

Czytaj też: Niezwykła atrakcja turystyczna w Czechach. Tylko 2 godziny od granicy 

Skywalk Biokovo — informacje dla turystów

Kto chciałby się wybrać na taras widokowy w Chorwacji i odbyć prawdziwy spacer w chmurach, będzie musiał najpierw nabyć bilet. Najlepiej zrobić to online, z uwagi na ograniczoną liczbę zwiedzających.

Skywalk Biokovo znajduje się na przełęczy Ravna Vlaška, na terenie Parku Przyrody Biokovo. Można tam swobodnie dojechać autem i zostawić pojazd na parkingu. Droga jest jednak wąska i kręta, więc trzeba uważać. Możliwe jest też wykupienie zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem, z transportem z miejscowości Makarska (taras znajduje się mniej więcej 6 km na wschód od tego miasta) i z innych, pobliskich miejscowości.

Warto pamiętać, że przy złych warunkach atmosferycznych wejście na szklany taras może być zamknięte. Przed udaniem się na miejsce trzeba zatem sprawdzić pogodę. Jeśli tylko będzie sprzyjać, na turystów czekają niezapomniane wrażenia i niezwykłe widoki, których z pewnością długo się nie zapomni. 

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje | ciekawe miejsca | turystyka