Reklama
Reklama

Tu wypoczniesz taniej, niż nad Bałtykiem. Tygodniowy urlop poniżej 1000 zł

Jeżeli szukasz kierunku na tanie wakacje za granicą, po prostu musisz wziąć pod uwagę ten kraj. Z Polski dolecisz tam w mniej niż dwie godziny, a za tygodniowy urlop nie zapłacisz tam więcej niż 1000 złotych. Nie oznacza to jednak niskiej jakości, bo hotele są wygodne, jedzenie smaczne, a atrakcji nie brakuje. Pogoda w lipcu zawsze tam dopisuje. Nie brakuje również wspaniałych zabytków, morze jest czyste i na plaże dojdziesz łagodnymi zejściami.

Wakacje nad Bałtykiem mają swój urok, ale ceny za wczasy nad Polskim morzem poszybowały ostatnio w górę. Nie można też raczej liczyć na pewną pogodę, bo jak wiadomo, zmienia się ona błyskawicznie. 

Jeśli chcesz wypocząć taniej, smacznie jedząc, plażując i biorąc kąpiel w czystym akwenie, idealnym kierunkiem na urlop może być dla ciebie słoneczna Bułgaria. Tam spędzisz tygodniowe wakacje za niecałe 1000 złotych.

Ile kosztują wakacje w Bułgarii 2024? Za tygodniowy urlop zapłacisz mniej niż 1000 złotych

Bułgaria to turystyczny hit lat 70. i 80., który ostatnio nieco stracił na popularności na rzecz takich krajów jak: Turcja, Egipt, Grecja czy Albania. Jeśli jednak chcesz spędzić tygodniowe tanie wakacje w 2024 roku i marzysz o tym, aby podróż była szybka i przyjemna, to ten kierunek jest idealny dla ciebie. 

Za urlop w Bułgarii w połowie lipca, w hotelu trzygwiazdkowym, z przelotem z Polski do Bułgarii (Katowice-Burgas) zapłacisz od 969 zł od osoby (oczywiście cena jest bez wyżywienia), a w sieci można znaleźć jeszcze lepsze oferty np. last minute. 

Oferty w obiektach o lepszym standardzie np. hotel z basenami to koszt około 1300-1500 złotych za jednego wczasowicza. A to bardzo niewiele w podrównaniu do innych destynacji. Na tzw. "wakacje życia" all inclusive, w pięciogwiazdkowym hotelu nie wydasz więcej niż 2000-4000 złotych.

Może cię zainteresować: Mówią, że to najciekawsza szwedzka wyspa. To tu mieszkali Wikingowie

Atrakcji w Bułgarii nie brakuje. Ten kraj to nie tylko słoneczne plaże

Atrakcje w Bułgarii to nie tylko piękne plaże w kurortach takich jak Słoneczny Brzeg. Będąc w tym kraju, musisz zwiedzić również Perłę Morza Czarnego, czyli Nesebyr - miasto, którego historyczna część znajduje się na liście UNESCO. Znajdziesz tam okazałe, prawosławne świątynie, starożytne budynki z czasów greckich czy liczne muzea. 

Warta rozważenia jest także wycieczka do Sozopolu, gdzie znajdziesz Stare Miasto z klimatycznymi wąskimi uliczkami oraz drewnianymi budynkami. Koniecznie musisz zrobić sobie tam zdjęcie obok amfiteatru czy murów miasta Apollonia. 

To jednak nie wszystkie miejscowości, które zasługują na to, by je odwiedzić. Będąc na miejscu, zwiedź także Sofię, Warnę, Bałczik i Kopriwszticę - nierzadko określaną jako miasto-skansen z wyjątkowym klimatem. 

Czytaj również: Niezwykła atrakcja turystyczna w Czechach. Tylko 2 godziny od granicy

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | wczasy | morze | turystyka