Reklama
Reklama

Ta zupa zimą rozgrzeje cię jak ciepły kocyk. Jest o niebo lepsza od pomidorowej

Nie tylko rosół, pomidorowa i kapuśniak mogą rozgrzać cię niczym ciepły kocyk w chłodny dzień. Smacznych zup, którymi możesz delektować się zimą, jest bowiem znacznie więcej. Jeżeli tylko masz ochotę na szybki obiad o wyrazistym smaku, koniecznie wypróbuj ten prosty przepis na zupę paprykową. Wychodzi tak dobra, że najlepiej od razu zrobić podwójną porcję.

Środek zimy to idealny czas, aby zrobić pyszną rozgrzewającą zupę paprykową o kremowej konsystencji. Jest naprawdę dobra, a za sprawą zawartości odpowiednich warzyw oraz przypraw stanowi źródło wielu cennych witamin.

Spróbuj przygotować ją samodzielnie, korzystając z poniższego prostego przepisu, a na własnej skórze przekonasz się o jej niezapomnianym smaku. Zobaczysz, że w chłodny styczniowy dzień rozgrzeje cię o wiele lepiej niż ciepły kocyk i jest o niebo lepsza od pomidorowej.

Kup te składniki na zupę paprykową, która zimą rozgrzewa jak ciepły kocyk

Temperatura za oknami nie rozpieszcza, dlatego po powrocie do domu powinieneś spróbować rozgrzać się za pomocą smacznego, ciepłego posiłku. Takim zaś niewątpliwie jest zupa paprykowa, którą zrobisz w 45-55 minut. Aby móc samemu przekonać się, jaka jest dobra, najpierw upewnij się, że masz w domu wszystkie niezbędne produkty,  które są potrzebne do jej przygotowania. 

Składniki na zupę paprykową:

  • 1 litr bulionu drobiowego
  • 1 cebula
  • 1 kg czerwonej papryki
  • 3 ząbki czosnku
  • 1 łyżka octu balsamicznego
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczka suszonego majeranku
  • 1 łyżeczka tymianku
  • 20 g świeżego rozmarynu
  • 120 g śmietany 30 proc.
  • sól, pieprz do smaku

Może cię zainteresować: Gotuję tę zupę całą zimę, a moja rodzina nie choruje. Działa lepiej, niż syrop z cebuli

Prosty przepis na zupę paprykową. Jest o niebo lepsza od rosołu i kapuśniaku

Gdy zgromadzisz składniki, możesz już przystąpić do przygotowywania zupy paprykowej. W tym celu umyj papryki i włóż je do rozgrzanego wcześniej do 220 stopni Celsjusza piekarnika z włączoną funkcją grilla. Warzywa trzymaj tam do momentu, aż ich skórka nabierze ciemnego koloru. Później wyjmij je z urządzenia, przenieś do foliowej torebki i pozostaw je tam na 15 minut. W tym czasie posiekaj czosnek i pokrój cebulę w kostkę. 

W rondelku rozgrzej oliwę i wrzuć na nie cebulę wraz z czosnkiem i innymi przyprawami. Powinny smażyć się tak do chwili, w której cebula się zeszkli. Dodaj bulion drobiowy, a później upieczoną paprykę obierz ze skóry, pokrój i dorzuć do wywaru. Po zagotowaniu gotuj dalej na małym ogniu pod przykryciem przez 20-30 minut. Następnie garnuszek zdejmij z ognia, zmiksuj, dodaj śmietanę i ocet balsamiczny. Gdy zupa paprykowa zacznie wrzeć, dopraw ją solą i pieprzem i opcjonalnie przyozdób rozmarynem. Jeżeli natomiast masz ochotę na większe urozmaicenie, możesz podawać ją również z makaronem lub krewetkami.

Czytaj również: Elegancka, francuska zupa, którą pokochają domownicy i goście. Smakuje lepiej, niż w restauracji

Zobacz też:

​Nazywają go złotem Syberii. To prawdziwa bomba witaminowa

Ta zupa wzmacnia i rozgrzewa lepiej niż rosół. Jesienią gotuję ją co weekend

​Przysmak kawalera jest idealny do czyszczenia lodówki. Wystarczy go nie przypalić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepisy | zupa