Reklama
Reklama

Jedz na śniadanie zamiast owsianki. Szybko zrzucisz zbędne kilogramy

Znudziła ci się owsianka na śniadanie? Jeśli chcesz zjeść poranny posiłek na słodko, to zrób go na bazie serka kvarg. Smakuje wspaniale z owocami i orzechami. Dodatkowo przy regularnym spożywaniu tego produktu szybko zrzucisz zbędne kilogramy. Sprawdź przepis na pożywne i smaczne danie.

Jogurt naturalny i skyr zostają powoli zastępowane przez kvarg. Coraz częściej możemy spotkać ten serek na półkach sklepowych. Będzie idealnym wyborem na diecie odchudzającej. Poznaj kvarg - sprawdź najważniejsze informacje o tym produkcie

Jaka jest różnica między kvargiem, a popularnym skyrem?

Jednym z najpopularniejszych serków jest skyr, pochodzący z Islandii. Wytwarza się go z odtłuszczonego mleka i poddaje procesowi fermentacji z udziałem mikroorganizmów. 

Z kolei kvarg powstał w Skandynawii i zrobiono go z kultury innych bakterii, dlatego ma kwaśniejszy smak niż skyr. Jego konsystencję można porównać do jogurtu greckiego - jest zatem aksamitny, kremowy i dość gęsty. 

Dlaczego warto jeść kvarg?

Kvarg to idealny produkt, wspierający proces odchudzania, bez utraty masy mięśniowej. Serek jest niskokaloryczny - ma około 64 kcal w 100 g. Na tę ilość zawiera dużo białka, bo aż 12 g, dlatego możemy być pewni, że nasyci nas na długi czas. Unikniemy zatem podjadania między posiłkami. 

Kvarg ma w swoim składzie bakterie probiotyczne, które wpływają pozytywnie na pracę układu pokarmowego. Poprawiają także stan mikroflory jelit i wzmacniają odporność. Z kolei wapń znajdujący się w produkcie odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, ale też sercowo-naczyniowego. 

Kvarg z dodatkami na śniadanie - przepis

Kvargiem może zastąpić nie tylko skyr, ale też owsiankę, która wielu osobom może się po prostu przejeść po dłuższym czasie. Warto zatem zrobić z tego serka pożywny posiłek zawierający nie tylko białko, ale też węglowodany i zdrowe tłuszcze.

Składniki na śniadanie z kvargiem:

  • 1 opakowanie serka kvarg;
  • 2 łyżeczki otrębów owsianych;
  • 1 łyżka orzechów włoskich;
  • 1 łyżka migdałów;
  • ulubione owoce np. jabłko, banan, truskawki;
  • opcjonalnie: miód dla osłody.

Wystarczy, że połączysz te wszystkie składniki w jednej misce. Możesz ewentualnie zetrzeć jabłko, a także pokroić orzechy i migdały. 

Zobacz też:

​Seniorzy powinni jeść go kilka razy w tygodniu. Niestety, wciąż jest mało popularny

Te naleśniki biszkoptowe, to smak mojego dzieciństwa. Wychodzą jak u babci

Moja babcia często robiła pierogi z tym farszem. Są lepsze niż ruskie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | zdrowe żywienie | śniadania