Reklama
Reklama

Tyle powinno trwać mycie włosów. Wiele kobiet robi to zbyt krótko, a efekty nie zachwycają

Mycie włosów to prosta czynność, która zazwyczaj wykonywana jest intuicyjnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Okazuje się, że szybki prysznic to nie jest wystarczający czas, aby dokładnie i prawidłowo umyć głowę. Większość kobiet robi to zbyt krótko. Podpowiadamy, ile powinno trwać mycie włosów oraz jak poprawnie je wykonać.  

Chcąc posiadać zdrowe i lśniące włosy, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Nie chodzi tutaj jedynie o dobranie dobrych kosmetyków, ale także o prawidłowe dbanie o nie. Szczególną uwagę warto zwrócić na podstawową czynność, jaką jest mycie włosów. Okazuje się, że poświęcamy na to zbyt mało czasu, co wpływa na stan skalpu oraz pasm.  

Ile powinno trwać mycie włosów?

Aby włosy były zdrowe i dobrze się układały, muszą być dokładnie oczyszczone. Mycie ich w pośpiechu tego nie gwarantuje. To powszechny błąd praktykowany przez wiele kobiet. Tylko odpowiednio długie mycie pozwoli je odpowiednio oczyścić.

Zazwyczaj szybki prysznic całościowo trwa kilka minut. Okazuje się, że potrzebny czas do dokładnego oczyszczenia skalpu oraz kosmyków to minimum 5 minut. Warto przypatrzyć się chociażby temu, ile mycie głowy trwa w salonach fryzjerskich. Aby inne etapy pielęgnacji były skuteczne, należy zadbać o prawidłowe oczyszczenie. Potrzebny jest do tego odpowiednio długi czas oraz dobre kosmetyki. 

Co więcej, warto myć włosy dwukrotnie. To pozwoli dokładnie je oczyścić z brudu, kurzu oraz nadmiaru sebum. Dzięki temu zachowają świeżość na dłużej oraz lepiej będą się prezentować. Co ciekawe mycie włosów w rzeczywistości jest myciem skóry głowy i warto mieć to na uwadze.

Zobacz również: Fryzura "motylkowa" wraca do łask. W młodości nosiły ją nasze babcie 

O tym pamiętaj podczas mycia włosów

Długość mycia włosów to jednak nie wszystko. Ważne jest również pamiętanie o kilku kwestiach, które w konsekwencji przyczynią się do prawidłowo oczyszczonej skóry głowy oraz pasm. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie nakładać kosmetyków bezpośrednio na głowę. Nie jest to dobre dla skóry. Lepiej szampon spienić w dłoniach lub pojemniku, a następnie nałożyć go na skórę głowy.  

I tak jak szampon jest ważny dla skalpu, tak odżywka jest kluczowa dla prawidłowej pielęgnacji końcówek włosów. Po każdym myciu koniecznie należy ją zastosować wraz z serum, które zabezpieczy końcówki. Dla lepszego efektu odżywkę można wczesać grzebieniem.  

W kwestii mycia włosów ważne jest, aby myć je tyle razy, ile tego potrzebują, nawet jeśli ma się to odbywać codziennie. Długie przetrzymywanie nieświeżych włosów to nie najlepszy pomysł. 

Odpowiednio długie mycie włosów oraz właściwa pielęgnacja są ważne, ale w tym wszystkim należy dołożyć również szczególnej staranności, aby prawidłowo spłukać wszystkie użyte kosmetyki. Niedomyte włosy będą się przetłuszczać, a na skórze głowy może powstać przez to łupież.  


Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy | pielęgnacja