Reklama
Reklama

Postaw pusty słoik w łazience. Twoje włosy Ci za to podziękują

Słoik kojarzony jest zazwyczaj z przetworami oraz przechowywaniem różnych produktów w kuchni. Okazuje się, żę wykorzystywany jest na dużo więcej sposób. Świetnie sprawdzi się jako pojemnik do przechowywania kosmetyków, wazon bądź świecznik. Warto również jeden pusty słoik trzymać w łazience pod prysznicem lub obok wanny. Wyjaśniamy dlaczego.

W niejednej łazience z pewnością można znaleźć ozdobny słoik, który służy do przechowywania wacików czy różnych kosmetyków. W tym przypadku chodzi jednak o jeden pusty słoik, który przyda się zupełnie do czego innego. Warto mieć go w swojej łazience. A to wszystko po to, aby ułatwić sobie prawidłową pielęgnację włosów.  

W jakim celu dobrze mieć pusty słoik w łazience? 

Z pewnością na to pytanie odpowiedzi domyślają się wszystkie włosomaniaczki. Metoda ta zrobiła furorę kilka lat temu i dalej posiada wielu zwolenników. Chodzi w niej o włosy, a dokładniej o ich mycie. Pusty słoik w łazience przyda się do stosowania tak zwanej metody kubeczkowej. Na czym ona konkretnie polega? 

Przede wszystkim na tym, aby szamponu nie nakładać bezpośrednio na skórę głowy. Może to sprzyjać powstawaniu łupieżu skóry głowy oraz jej podrażnieniu. Aby tego uniknąć, warto użyć pustego słoika, który posłuży do rozpuszczenia w wodzie niewielkiej ilości szamponu. Zakręconym słoikiem można potrzepać, aby powstała piana. Następnie wystarczy nałożyć ją delikatnie na włosy i skórę głowy.  

Tak powstała piana pozwoli dokładnie umyć włosy. Co więcej, zdecydowanie ułatwia to zadanie i sprawia, że szampon staje się delikatniejszy i nie podrażnia skóry głowy. Jest więc idealna dla osób posiadających delikatną skórę. Twój portfel również ucieszy się ze stosowanie tej metody, ponieważ dzięki niej szampon staje się wydajniejszy i wystarcza go zdecydowanie na dłużej.  

Przeczytaj również: Masz dość puszących się włosów? Wystarczy kilka kropel, a będą gładkie i lśniące

Prawidłowa pielęgnacja włosów to podstawa  

Wykorzystywanie tej metody to jeden ze sposobów, który wpływa na prawidłową pielęgnację włosów. Odpowiednia ilość stosowanego kosmetyku ma znaczenie, jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów, ale również o ich kondycje. Rozprowadzenie szamponu w postaci piany zdecydowanie ułatwia dokładne oczyszczenie zarówno skalpu, jak i kosmyków włosów.  

Oprócz tego myjąc włosy, należy pamiętać, aby nie używać do tego zbyt gorącej wody, która może się przyczynić od niszczenia ich. Warto również pamiętać o masażu głowy oraz odpowiednim nakładaniu odżywki, maski i serum na końcówki. Mokrych włosów nigdy nie trzyj szorstkim ręcznikiem podczas ich wycierania.  

Kiedy wybierasz suszenie włosów suszarką, nie używaj do tego gorącego powietrza. A na co dzień pamiętaj, aby nie chodzić spać w mokrych włosach. Nic tak nie niszczy włosów i nie sprzyja rozmnażaniu się bakterii jak pójście spać z mokrą głową. Pamiętanie tych kilku podstawowych zasad z pewnością poprawi kondycję Twoich włosów. Pusty słoik w łazience może Ci o tym systematycznie przypominać.  

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | włosy | triki