Reklama
Reklama

Domowa maska na porost włosów. Zrobisz ją z 3 tanich składników

Nadmiernie wypadające włosy to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W wielu sytuacjach trudno jest stwierdzić jednoznaczną przyczynę, która sprawia, że nasza fryzura ulega przerzedzeniu. Są na szczęście sposoby, dzięki którym możemy wzmocnić cebulki włosa i liczyć na ich ponowny wzrost. Jednym z nich jest przygotowanie prostej, ale skutecznej maski do włosów.

Wypadanie włosów to frustrujący problem, który dotyka wielu osób. Jakie mogą być jego przyczyny?

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Wypadanie włosów to skomplikowany problem, który może być rezultatem wielu różnych czynników. W niektórych przypadkach niekoniecznie związany jest z chorobą, a raczej z fizjologią. Na wypadanie włosów mogą narzekać kobiety po porodzie czy kobiety w okresie menopauzy — wynika to ze zmian hormonalnych, które zachodzą w ich organizmie.

Włosy mogą cierpieć przez nieprawidłową pielęgnację — duża liczba zabiegów osłabiających włosy, ciasne upięcia czy zbyt gwałtowne szczotkowanie to również przyczyny przerzedzania się włosów. Włosy mogą także wypadać, kiedy organizm jest osłabiony nadmiernym stresem, wysiłkiem czy chorobą. Wypadanie włosów może być dowodem na niedobór niektórych pierwiastków oraz witamin. W niektórych przypadkach polepszenie i zróżnicowanie diety może mieć zbawienny wpływ na naszą fryzurę.

Z kolei do chorób, które objawiają się wypadaniem włosów, należą m.in.:

  • choroby tarczycy;
  • cukrzyca;
  • ostre choroby zakaźne z gorączką;
  • choroby włosów i skóry głowy — łuszczyca, grzybica, liszaj płaski;
  • choroby nowotworowe.

Jak przygotować maskę na porost włosów?

Do przygotowania maski potrzebować będziemy trzech składników:

  • banana;
  • jajka;
  • 100 ml mleka.

Rozpoczynamy od rozgniecenia banana widelcem. Następnie dodajemy jajko i wlewamy mleko. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i kiedy osiągną stosunkowo gładką konsystencję, gotowe są do nałożenia na włosy. Maskę nakładamy na suchą skórę głowy oraz włosy. Lepszy efekt uzyskamy, kiedy zabezpieczymy głowę czepkiem lub woreczkiem foliowym i owiniemy ją ręcznikiem.

Maskę trzymamy na włosach od 15 do 20 minut. Następnie spłukujemy ją letnią wodą i myjemy włosy dwukrotnie szamponem. Maskę warto stosować co najmniej raz w tygodniu. Dzięki regularnemu użyciu będziemy mogli liczyć na szybkie rezultaty.

Zobacz też:

Masz już taką torebkę? Tego lata będzie absolutnym hitem

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielegnacja | włosy