Reklama
Reklama

Wsyp to do odpływu. Jest tańszy i zdrowszy od Kreta, a szybko udrażnia rury

Jednym z najgorszych zajęć podczas sprzątania jest czyszczenie odpływu w umywalce, wannie i pod prysznicem. To siedliska brudu, bakterii, w których nierzadko gromadzą się w także włosy, przez które rury zatykają się. A później trzeba używać drogiej i niezdrowej chemii, aby je odetkać. No chyba, że znasz prosty trik, dzięki któremu woda znów zacznie swobodnie schodzić. Ten domowy sposób na zatkany odpływ jest o wiele tańszy i zdrowszy od Kreta.

Domowe sposoby na zachowanie czystości wykorzystywanych na co dzień sprzętów czy armatury zyskują coraz większą popularność. Ceny profesjonalnych preparatów w sklepach do najniższych nie należą, przez co wiele osób w obawie o stan swojego budżetu, zmuszonych jest mocno ograniczyć ich używanie. Poza tym dużą część tych środków zawiera żrącą i szkodliwą dla zdrowia chemię.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze na cotygodniowych porządkach w kuchni oraz łazience i nie masz ochoty dłużej wdychać toksycznych oparów z Kreta, do udrażniania rur wykorzystaj ten produkt z apteki. Zaraz po wsypaniu go do odpływu zauważysz kolosalną różnicę. Po zgromadzonych tam włosach i brudzie nie będzie śladu, a ty już nigdy nie będziesz chciała stosować innej metody podczas sprzątania.

Może cię zainteresować: Potnij w paski i wrzuć do pralki podczas prania, a zaoszczędzisz fortunę

Jak często powinno się udrażniać odpływ w zlewie? To siedlisko brudu, włosów i bakterii

Czyszczenie wanny, prysznica czy umywalki nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Nie możesz jednak jej pomijać, jeżeli nie chcesz doprowadzić do poważnych problemów z rurami, które  później będzie w stanie rozwiązać jedynie doświadczony hydraulik. 

Usługi specjalistów nie są jednak tanie, dlatego powinnaś regularnie myć armaturę i udrażniać odpływ w zlewie. Eksperci radzą, by robić to nie rzadziej niż co 2 tygodnie. W przeciwnym razie zalegający w nim brud, włosy i inne nieczystości nie doprowadziły do jego zatkania i zalegania wody.

Kup w aptece i wsyp do zatkanego odpływu. Po 5 minutach znów będzie drożny

Niekoniecznie potrzebujesz jednak wlewać do odpływu Kreta czy inne drogie środki ze sklepu, zawierające niezdrową chemię. Opary takich produktów są bardzo szkodliwe. Na szczęście zatkany zlew możesz również udrożnić prostym domowym sposobem, wykorzystując tani produkt z apteki za 5 zł. 

Chodzi o klasyczną aspirynę. Na jeden zabieg potrzebne będą ci dwie tabletki leku. Musisz pokruszyć je i wsypać do otworu zatkanej wanny, prysznica lub umywalki. Natychmiast zalej je octem spirytusowym i pozostaw na około 5 minut, a później do opływu wlej również wrzątek z czajnika. Mikstura z trzech prostych składników ekspresowo rozpuści brud i sprawi, że zalegająca woda przestanie być problemem.

Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie