Reklama
Reklama

Po sprzątaniu obsypuję tym brudnego mopa. Po 5 minutach jest świeży i pachnący, jak nowy

Wygląd twojego starego mopa do mycia podłóg woła o pomstę do nieba pomimo tego, że po każdym sprzątaniu opłukujesz go wodą? Jeżeli to na niewiele się zdaje, wypróbuj prosty domowy trik, dzięki któremu szybko przywrócisz go do idealnego stanu. Po prostu posyp go tym, a po 5 minutach znów będzie czysty i pachnący.

Widok starego mopa w łazience niejednego może przyprawić o nieprzyjemne dreszcze. Nawet jeśli po umyciu nim podłoga lśni czystością, jego wygląd już po pierwszym umyciu zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. Na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że jeżeli dokładnie go nie wyczyścisz, będzie prezentował się paskudnie i jeszcze gorzej pachniał. Poza tym, z każdym kolejnym myciem ilość smug na czyszczonych brudnym mopem powierzchniach będzie wzrastać. 

Nie oznacza to jednak, że co miesiąc musisz inwestować w nowy sprzęt do sprzątania, bo istnieje prosty domowy sposób, aby szybko przywrócić go do idealnego stanu. Po prostu wyciągnij dwa składniki z kuchennej szafki, zmieszaj je i posyp brudnego mopa. Po upływie 5 minut znów będzie idealnie świeży. 

Dla własnego dobra regularnie czyść brudnego mopa. To siedlisko brudu i bakterii

Stary, zaniedbany mop, zamiast czyścić brudne podłogi, będzie jedynie roznosił po nich zanieczyszczenia. Używanie go w takim stanie może więc przynieść ci więcej szkody, aniżeli pożytku. Po sprzątaniu nigdy nie zostawiaj więc mokrego mopa w wiadrze. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić, ponieważ w ten sposób tworzysz sprzyjające środowisko do rozwoju bakterii. A zapach stęchlizny i wilgoci, który będzie unosił się przez to w mieszkaniu, może być dla ciebie nie do wytrzymania.

Może cię zainteresować: Chcesz szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik przed świętami? Włóż do niego garnek                            

Czym czyścić brudnego mopa? Posyp go tym, a po 5 minutach będzie świeży i pachnący

Aby uniknąć wyżej wymienionych sytuacji, najlepiej zainwestuj w mopa z wymiennymi końcówkami, które po każdym umyciu podłogi będziesz mogła wyczyścić w gorącej wodzie z niewielką ilością płynu uniwersalnego. Od czasu do czasu, możesz również wyprać je w pralce, ale pamiętaj, że włókna materiału w tego typu produktach dość szybko się niszczą.

Koniecznie wypróbuj również domowy sposób na odświeżenie brudnego mopa,  który opiera się na posypianiu go mieszanką dwóch składników z kuchennej szafki. Zmieszaj pół szklanki sody oczyszczonej z połową szklanki soli i taką papką posyp obficie mopa. Pozostaw na co najmniej 5-10 minut, a po wszystkim dokładnie wymyj mopa pod gorącą wodą lub wypierz go w pralce na krótkim programie do odświeżania. Stary, pokryty brudem mop znów będzie świeży, a po brzydkim zapachu stęchlizny nie będzie śladu. 

Czytaj również: Zmieszaj te 4 składniki i posyp dywan. Będzie wyglądał, jak nowy                   

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie