Reklama
Reklama

Chcesz szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik przed świętami? Włóż do niego garnek

Przed Bożym Narodzeniem wiele osób decyduje się na świąteczne, generalne porządki w domu. Na szczęście możemy sobie nieco ułatwić niektóre czynności i przyspieszyć je dzięki prostym trikom. Podobnie jest w przypadku czyszczenia piekarnika. Możemy zapomnieć o uciążliwym szorowaniu go z tłuszczu i przypalonych zanieczyszczeń. Wystarczy, że włożymy do niego garnek i gotowe. Sprawdź, jak to zrobić.

Chcąc szybko wyczyścić brudny i zaschnięty piekarnik warto sięgnąć po naturalny, sprawdzony sposób, do którego nie potrzebujemy żadnych środków chemicznych. Wystarczy, że do urządzenia włożymy zwykły garnek, a tłuszcz i brud same odejdą od ścianek oraz rusztu. Podpowiadamy, jak łatwo i skutecznie wyczyścić piekarnik.

Jak wyczyścić piekarnik? Ten trik z garnkiem zdecydowanie to ułatwi

Czyszczenie piekarnika możemy znacznie przyspieszyć, stosując jeden z domowych sposobów, do którego nie musimy nawet używać żadnego chemicznego produktu, aby nasz piekarnik znów lśnił. Co więcej, nie będziemy już dłużej musieli martwić się szorowaniem czy długim procesem czyszczenia urządzenia i rusztu.

Wystarczy, że sięgniemy po garnek i wlejemy do niego:

  • szklankę wody,
  • sok z jednej cytryny 
  • pół szklanki octu. 


Następnie naczynie wraz z mieszanką wstawiamy do piekarnika na środkową półkę, ustawiając urządzenie na 30 minut i 250 stopni Celsjusza. Po upływie tego czasu wyłączamy piekarnik i czekamy, aż ostygnie. 

Po chwili zobaczymy, że para wodna, która wydobywała się z garnka, przyniosła świetne efekty. Dzięki niej tłuszcz i resztki jedzenia same odejdą od ścianek piekarnika. Wystarczy, że gdy będzie on już chłodny, przetrzemy jego ścianki wilgotną ściereczką i możemy cieszyć się odświeżonym i czystym piekarnikiem.

Czytaj również: Domowy odkamieniacz do czajnika bez octu. Wystarczy ten składnik z kuchennej szafki

Jakie garnki można włożyć do piekarnika?

Zanim jednak przystąpimy do wypróbowania tego sposobu, to musimy zwrócić uwagę na to, jaki garnek wybieramy. Wynika to z tego, że nie wszystkie naczynia będą odpowiednie do tego typu zabiegu, ponieważ niektóre z nich pod wpływem temperatury mogłyby się zniszczyć, stopić lub pęknąć.

Wobec tego do piekarnika możemy włożyć garnki:

  • ze stali nierdzewnej,
  • ceramiczne,
  • żeliwne,
  • metalowe (aluminiowe).

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie