Reklama
Reklama

Ramy okna pożółkły? Zrób prosty, domowy środek, a znów będą nieskazitelnie białe

Świeżo umyte okna sprawiają, że w domu jest jaśniej. To poczucie mogą skutecznie zepsuć pożółkłe ramy okna. Na szczęście jest prosty sposób na to, żeby znów były dziewiczo białe. Jeden domowy sposób sprawie, że ramy okna będą wyglądały jak nowe.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W napiętym grafiku prac domowych z pewnością znajduje się mycie okien. Jeśli twoje ramy twojego okna są leciwe, z pewnością wymagają większych starań, by je doczyścić. Jest prosty, domowy sposób na to, by przywrócić im pierwotną biel.  

Jeden skuteczny środek na pożółkłe ramy okna 

Większość z nas ma ramy okna w kolorze białym. Tyle, że biały jest on tylko na początku. Z czasem, pod wpływem czynników zewnętrznych materiał ram zaczyna żółknąć. Wygląda to bardzo nieestetyczne. Przy pożółkłych ramach nawet czyste okna będą wyglądały niechlujnie.  

Okazuje się, że do wybielania pożółkłych ram okna przyda się soda. Ma ona tę przewagę nad kupnymi środkami chemicznymi, że nie naruszy struktury materiału. Nie grozi również alergiami czy toksycznymi oparami. W dodatku jest tania i dostępna w każdym sklepie spożywczym.  

Czytaj też: Natrzyj okulary tym produktem z łazienki. Już nigdy nie zaparują

Najlepszy środek na czyszczenie ram okna

Soda oczyszczona spełnia wiele funkcji w naszym domu. Wykorzystujemy ją nie tylko do pieczenia, ale też do likwidowania przykrych skutków, jakie daje refluks żołądka. Doskonale sprawdza się również w sprzątaniu. Jej zaletą jest to, że działa delikatnie, ale skutecznie. Nie niszczy powierzchni, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu i skutecznie zmiękcza wodę. 

Używając jej podczas sprzątania nie narażamy siebie i domowników na działanie toksycznych oparów. Poza tym, soda oczyszczona ma właściwości wybielające, co jest ważne w czyszczeniu pożółkłych ram okien.  

Jak używać sody oczyszczonej do zżółkniętych ram okna?

Na rynku jest wiele preparatów do czyszczenie zżółkniętych ram okiennych. Są one jednak dość drogie, warto więc najpierw wypróbować domowe sposoby. Soda oczyszczona jest bardzo skuteczna w działaniu. Jak używać sody oczyszczonej do zżółkniętych ram okna? Są na to dwa domowe sposoby: 

  • rozpuść 6 łyżek sody oczyszczonej w połowie litra ciepłej wody. Takim roztworem umyj ramy okienne miękką ściereczką;  
  • wsyp do miski paczkę sody oczyszczonej, dodaj kilka kropel octu i soku z cytryny. Pastą pokryj na 5 minut najbardziej uciążliwe zabrudzenia, po czym spłucz ją ciepłą wodą.  

Soda ma nie tylko właściwości czyszczące, ale również wybielające. Natomiast ocet sprawi, że ramy okna będą błyszczały.  

 

 

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki