Reklama
Reklama

Usunie każdy kamień z umywalki. Tego patentu za grosze prawie nikt nie zna

Czyszczenie zlewu w łazience to prawdziwa udręka. Zwłaszcza jeśli pojawił się już na nim nieestetyczny osad z kamienia, przez który wygląd umywalki wola o pomstę do nieba. W takiej sytuacji czyszczenie umywalki za pomocą zwykłych środków czystości raczej nie przyniesie oczekiwanego efektu, ale wcale nie musisz po nie sięgać. Przygotuj tę domową pastę za grosze, a twój brudny zlew znowu będzie lśnił.

Jeżeli nie będziesz czyścić zlewu w łazience regularnie, prędzej czy później pojawi się na nim nieestetyczny i trudny do usunięcia kamień. Lepiej nie pozostawiaj więc resztek z wyciśniętej pasty, pianki po goleniu lub innych produktów pielęgnacyjnych w umywalce. 

Nie martw się jednak jeśli wcześniej trochę zaniedbywałeś porządki i w związku z tym teraz masz do czynienia z problemem kamienia w łazience. Istnieje bowiem banalny sposób, aby pozbyć się go szybko i skutecznie. Zamiast kupować drogie środki do usuwania kamienia w sklepie, wypróbuj ten domowy patent za grosze, a na pewno nie pożałujesz efektu. I wcale nie chodzi tutaj o ocet, choć ten również polecamy ci wypróbować.

Tak szybko pozbędziesz się kamienia z umywalki. Genialny patent za grosze

Zamiast wydawać pieniądze na przepełnione toksyczną chemią środki do usuwania kamienia ze sklepów, możesz wykorzystać tani apteczny produkt z babcinej szafki. Mowa jest tutaj o... tabletkach do protez i wcale nie jest to żart. Po prostu zatkaj odpływ, nalej ciepłej wody i rozpuść w niej jedną lub dwie tabletki. Poczekaj 5-6 godzin lub pozostaw to tak na noc, a rano spuść wodę i umyj zlew gąbeczką.

Po takiej "kuracji" nieestetycznym osadzie z kamienia na baterii łazienkowej nie powinno być śladu. Jeżeli nie masz w mieszkaniu tabletek do protez, również nie panikuj, bo na podobnej zasadzie możesz wyczyścić zlew tabletką do zmywarki. 

Może cię zainteresować: Jak usunąć tłusty osad z szafek kuchennych? Ten domowy płyn szybko się z nim upora

Nie tylko tabletki do protez. Posyp tym zlew, a znów będzie lśnił jak lustro

Jeżeli nikt w twoim domu nie ma jeszcze protezy ani nie używasz zmywarki, wypróbuj stary sposób na usuwanie kamienia sodą oczyszczoną. Po prostu zatkaj odpływ i posyp baterię łazienkową tym produktem, zalej ciepłą wodą i poczekaj 30-45 minut. Po upływie tego czasu, wyczyść zlew gąbką i tradycyjnie umyj umywalkę.

Czytaj również: Wrzuć to do czajnika, a po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki