Reklama
Reklama

Jak usunąć tłusty osad z szafek kuchennych? Ten domowy płyn szybko się z nim upora

Podczas przedświątecznych porządków nie możesz zapomnieć umyć kuchennych szafek. Gdy przygotowując potrawy, będziesz dotykać meble brudnymi rękami, na pewno szybko zrobią się lepkie od tłustego osadu. Z pomocą przyjdzie ci wtedy domowy płyn, dzięki któremu tanim kosztem przywrócisz im krystaliczną czystość. Do jego przygotowania potrzebne będą ci jedynie trzy składniki, które na pewno masz już w swoim domu.

Przygotowując potrawy na święta Bożego Narodzenia, możesz zbrudzić nie tylko piec i blaty, ale również kuchenne szafki, na których dość szybko gromadzi się tłusty osad. Wcale nie musisz jednak kupować profesjonalnych środków, aby szybko je wyczyścić. 

Silna chemia w sklepach często jest droga i używając jej, ryzykujesz uszkodzeniem mebli, które są wykonane z delikatniejszych materiałów. Dlatego, jeśli nie chcesz zetrzeć warstwy lakieru, ale pragniesz, by po gotowaniu twoje meble znów lśniły idealną czystością, po prostu zmieszaj ze sobą trzy proste składniki. Tak zrobisz najlepszy domowy płyn do czyszczenia kuchennych szafek. 

Wystarczą trzy składniki, by zrobić najlepszy płyn do czyszczenia kuchennych szafek

Aby ociekające tłuszczem kuchenne szafki znów lśniły czystością, potrzebne będą ci trzy składniki, które na pewno masz już w swoim domu. Aby zrobić domowy płyn, powinnaś przygotować takie produkty jak:

  • kwasek cytrynowy - 1 mała łyżeczka
  • woda - 250 ml
  • mydło - odrobina

Po prostu mieszaj kwasek cytrynowy z wodą i mydłem i przelej je do butelki z dyfuzorem, a następnie umyj zarówno środek, jak i boki czy fronty kuchennych szafek. Jeżeli nie masz w domu tego pierwszego, nie martw się, bo brudne meble i tak możesz wyczyścić. Po prostu połącz ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń.

 

Może cię zainteresować: Pokrój w plastry i włóż do szafy, a na zawsze zapomnisz o uciążliwym problemie                

Nie tylko kwasek cytrynowy. Ta domowa pasta usunie nawet silne zabrudzenia

Jeżeli nie masz w domu kwasku cytrynowego ani płynu do mycia naczyń, a za chwilę przychodzą do ciebie w odwiedziny goście, również nie powinnaś wpadać w panikę. Skuteczną pastę czyszczącą przygotujesz bowiem za grosze z sody oczyszczonej i wody. 

Musisz je po prostu zmieszać i wypolerować nią szafkę kolistymi ruchami, (po nałożeniu np. na bawełnianą szmatkę). Po takim zabiegu, po prostu wytrzyj mebel do sucha po to, by wilgoć go nie uszkodziła.

Czytaj również: Wrzuć to do czajnika, a po dwóch godzinach osad z kamienia zniknie bez śladu

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie