Reklama
Reklama

W ten sposób odświeżysz jeansy bez włączania pralki. Ta metoda jest zaskakująca, ale skuteczna

Jeansy bardzo często niszczą nam się w praniu. Szczególnie gdy nie przestrzegamy zasad, które pozwalają bezpiecznie wyprać spodnie. Okazuje się jednak, że istnieje o wiele mniej inwazyjna metoda odświeżania jeansów niż wkładanie ich do pralki. Podpowiadamy, co zrobić, aby nasze spodnie służyły nam przez długi czas i pozostawały wciąż świeże.

Jeansy są elementem garderoby, który podczas prania może łatwo się uszkodzić czy zmienić swój rozmiar. Na szczęście okazuje się, że włożenie ich do pralki nie jest jedyną metodą na odświeżenie naszych spodni. Istnieje bowiem inny sposób na pozbycie się bakterii z naszych spodni. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak prać jeansy? O tych zasadach musisz pamiętać

Jeansy według zaleceń im rzadziej pierzemy, tym lepiej. Dla wielu osób może być to zaskakujące, jednak okazuje się, że o ile inne ciuchy należy prać regularnie, o tyle nasze spodnie powinny być umieszczane w pralce jak najrzadziej.

Dodatkowo musimy także pamiętać o tym, że jeansów nie powinno się prać w gorącej wodzie. Im będzie ona chłodniejsza, tym lepiej dla naszej odzieży. Warto także ustawić jak najniższe obroty przy wirowaniu lub całkowicie pominąć ten krok. W przypadku, gdy nasza pralka ma funkcję prania ręcznego, to najlepiej wybrać właśnie ten program.

Przed włożeniem jeansów do pralki, powinniśmy również obrócić je na drugą stronę i zapiąć suwak. Oczywiście nie możemy także zapomnieć o opróżnieniu naszych kieszeni, ponieważ paragony i inne papierki mogłyby w praniu pozostawić ślad na spodniach.

Po wyjęciu z pralki jeansów musimy je rozwiesić, jednak nie powinno się ich umieszczać na kaloryferze. Spodnie swobodnie wyschną, jeśli będą równomiernie i starannie rozwieszone.  

Czytaj również: W ten sposób szybko wyczyścisz tapicerkę w samochodzie. Skuteczny domowy płyn za grosze

Jak odświeżyć jeansy bez użycia pralki?

Chcąc uniknąć częstego narażania jeansów na zniszczenia w pralce, a równocześnie dbając o ich świeżość, możemy zastosować jeden, zaskakujący trik. Okazuje się bowiem, że wystarczy włożyć nasze spodnie do zamrażarki.

Jest to metoda o wiele mniej inwazyjna niż pranie. Po 24-48 godzinach w zamrażarce spodnie będą wyglądały jak nowe. Co więcej, zwolennicy tej metody twierdzą, że nie będzie to niehigieniczne, co zostało poparte badaniami. Naukowcy z University of Alberta ustalili, że jeansy nieprane przez ponad rok mają na sobie dokładnie tyle samo bakterii, co te prane regularnie.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | domowe sposoby | triki