Reklama
Reklama

Przynieś z kuchni i dodaj do prania. Szybko odzyskasz głęboką czerń ubrań

Po czasie ubrania potrafią stracić swój intensywny kolor i wyglądają na wyblaknięte. Dzieje się tak, szczególnie w przypadku czarnych rzeczy. Warto poznać domowe sposoby na zachowanie głębokiej czerni. Te składniki z pewnością masz w szafce kuchennej, a jeśli nie, to kupisz je za grosze.

Czarne ubrania po wielu praniach tracą swój głęboki kolor i wyglądają na wyblaknięte. W przypadku takich tkanin zjawisko to jest normalne, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji. Ciemna odzież wymaga odświeżenia składnikami, które przywrócą jej dawną, intensywną barwę. Z pomocą przychodzą kawa, herbata oraz liście orzecha włoskiego. Wystarczy, że zrobisz napar. 

Jak odzyskać głęboką czerń ubrań? Zrób napar

Na wyblaknięte, czarne ubrania zastosuj domowy trik, który sprawi, że odzyskają głęboką czerń już po jednym praniu. Potrzebujesz do tego czarnej herbaty lub kawy. Jak użyć tych składników kuchennych na ciemną odzież?

Pół szklanki kawy lub czarnej herbaty należy zaparzyć na bardzo intensywny napar o ciemnym kolorze. Następnie studzimy płyn, odcedzamy go z fusów i wlewamy do komory piorącej. Potem wkładamy czarne ubrania do pralki, ustawiając ją na standardowe pranie o temperaturze 40 stopni Celsjusza

Ciemne ubrania możemy odświeżać co jakiś czas za pomocą kawy lub czarnej herbaty. Różnicę w intensywności koloru zobaczymy już po jednym praniu. Po zastosowaniu tego domowego sposobu nie będziemy chcieli korzystać z żadnego innego. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Proszek do prania czy kapsułki? Co lepiej wybrać?

Jak odświeżyć czarne ubrania? Farbowanie orzechem

Nie tylko kawą czy herbatą możemy odzyskać głęboką czerń. Liście orzecha włoskiego farbują ubrania na ciemny kolor, dlatego warto użyć ich do prania czarnych tkanin. Jak to zrobić?

Podobnie jak w przypadku kawy i herbaty, parzymy liście orzecha włoskiego tak, aby powstał mocny napar. Potrzebujemy pół szklanki płynu po odcedzeniu liści. Ostudzony, naturalny barwnik wlewamy do komory piorącej, a następnie umieszczamy w niej ubrania. Pralkę należy ustawić na standardowe pranie, też w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Dużą różnicę w intensywności koloru zauważymy po wyschnięciu odzieży. 

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki