Reklama
Reklama

W ten sposób szybko wyczyścisz tapicerkę w samochodzie. Skuteczny domowy płyn za grosze

Pranie tapicerki wcale nie musi być trudne i wymagać od nas jazdy na myjnię lub kupowania drogich środków. Okazuje się bowiem, że wystarczy nam kilka produktów z naszej kuchni i problem z głowy. Podpowiadamy, jak przygotować własny preparat, umożliwiający pranie tapicerki oraz z czego zrobić płyn do czyszczenia wnętrza samochodu.

Tapicerkę zazwyczaj czyścimy na myjniach, które posiadają specjalne stacje do prania lub używamy profesjonalnych preparatów, kupowanych w sklepach. Jednak okazuje się, że możemy to zrobić znacznie taniej i szybciej. Wystarczy, że przygotujemy własny środek czyszczący tapicerkę. Do zrobienia go wcale nie potrzebujemy wielu produktów, a jest on niezwykle skuteczny.

Jak wyczyścić tapicerkę dzięki domowym sposobom? To prostsze niż myślisz

Przede wszystkim, zanim rozpoczniemy nasze czyszczenie tapicerki oraz innych materiałowych obić w samochodzie, musimy zacząć od dokładnego odkurzenia wnętrza auta. W przeciwnym razie cały kurz oraz powierzchowne zabrudzenia wetrzemy w materiał. W rezultacie nie pozbędziemy się, a jeszcze bardziej utrwalimy.

Przygotowanie domowych środków do czyszczenia tapicerki nie jest trudne. Wystarczy, że sięgniemy do kuchennej szafki i znajdziemy tam wszystko, co niezbędne. Pierwszą taką rzeczą jest soda oczyszczona. Musimy jedynie rozsypać ją na siedzeniach oraz obiciach materiałowych. Proszek pozostawiamy tak na kilka godzin, a po upływie tego czasu dokładnie odkurzamy tapicerkę i gotowe.

Kolejnym bezpiecznym produktem do czyszczenia jest kwasek cytrynowy. Produkt ten nie tylko pozwoli nam usunąć zabrudzenia z materiału, ale i poradzi sobie z rdzą oraz innymi osadami na metalowych elementach.

Musimy jedynie rozpuścić niewielką ilość kwasku cytrynowego w wodzie, dodając do niego środek czyszczący, na przykład płyn do naczyń. Tak przygotowanym roztworem, za pomocą gąbki, pierzemy tapicerkę. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować tej metody na ciemnych, skórzanych obiciach, ponieważ kwasek mógłby pozostawić jasne plamy.

Czytaj również: Szybko usuniesz zalegający w zmywarce tłuszcz. Wystarczy ten produkt i jedno płukanie

Domowy płyn do czyszczenia tapicerki. Jak go zrobić?

Możemy także przygotować samodzielnie płyn do prania tapicerki, dzięki któremu sporo zaoszczędzimy i skutecznie wyczyścimy wnętrze auta.

Wystarczy, że zmieszamy wodę z płynem do naczyń lub perełkami do prania. Środek czyszczący należy wymieszać w takiej ilości, aby wytworzyła się solidna piana. Następnie za pomocą szczoteczki z niezbyt twardym włosiem lub dużej gąbki pierzemy naszym preparatem tapicerkę. Na koniec przecieramy materiał gąbką lub szmatką zamoczoną w samej wodzie, by zebrać nadmiar płynu.

Mieszanka ta świetnie sprawdzi się także do usuwania tłustych plam. Płyn do naczyń lub perełki możemy również płynem do prania delikatnych tkanin.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | sprzątanie | czyszczenie